anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak podoba Wam się nowe rozwiązanie najtaniej , najszybciej ?????

rafi_2004
#9 Pomysłodawca#

Witam

Jak radzicie sobie z nowym udogodnieniem dla kupujących allegro . Na aukcji przedmiotu wyświetlana jest informacja najszybciej i najtaniej 🙂

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@annas14-firma Dziękuję i wzajemnie, spokojnej niedzieli 😉 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

wicekdw
#12 Orędownik#

@_HolaOla_ Nie jesteście do niczego zobowiązani dopóki nie świadczycie klientom płatnej usługi promowania. W momencie gdy pobieracie opłaty za usługę w postaci wystawienia ofert oraz za ich promowanie to jako klient mam prawo wiedzieć konkretnie jak ta usługa działa. Ja nie chce zagrać w grę hazardową, w jakieś losowanie, tylko kupić konkretną, sprecyzowaną usługę.

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

I to jest w sumie przerażające, że takie buble potraficie wypuszczać do ludzi jako wersje produkcyjne a nie testowe. WSTYD! Błędy od koncepcji po implementację a uwagi/pomysły zgłaszane przez użytkowników są ignorowane tak jakby to dla Was była cała ta zabawa a nie dla sprzedających i kupujących. Piszę "zabawa" nie bez powodu bo to dziecinada jak podchodzicie do tego całego biznesu. Być może zbyt wiele młodych osób w teamach to powoduje, zbyt dużo entuzjazmu a zbyt mało trzeźwych głów i krytycznego myślenia. Samo hurrrrraaa pod sztandarem nie wystarczy.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@_HolaOla_ Podajecie niezliczoną ilość parametrów jakie uwzględnia wasz algorytm i twierdzicie, że jego działanie jest tajemnicą. To zabawne, za chwilę dowiemy się, że wysokość prowizji też jest tajemnicą i nam tego nie ujawnicie. Płacimy wam prowizję, płacimy za promowania i wyróżnienia i oczekujemy przejrzystości, a nie tajemnic. Nie wiem jak inni sprzedający, ale ja chcę wiedzieć za co płacę, a nie czytać jakieś infantylne tłumaczenia o tajemnicach.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@_HolaOla_ 

Ola pyta, Kaśka odpowiada...

Nic to, że pytanie retoryczne - takie lubię najbardziej😁

Odpowiedź brzmi: metodą Plug and Pray (podłącz i módl się).

1) Tworzymy algorytm mając nadzieję, że będzie działał jak powinien (przynajmniej w ogólnych zarysach)

2) Algorytm działa, ale inaczej

3) Modlimy się, żeby zaczął działać poprawnie, palimy kadzidełka, obracamy młynki modlitewne

4) Dalej nie działa

5) Udajemy, że tak ma być😂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale ludzie tu przychodzą albo sprzedawać albo kupować a nie czynić cuda.Modlimy się, żeby zaczął działać poprawnie, palimy kadzidełka, obracamy młynki modlitewne.🤗

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@LEW433 

Może Allegro planuje ogłosić się Świątynią i wypędzić wszystkich handlarzy?

Wiele na to wskazuje - a precedens już był, choć dawno😊

oznacz moderatorów

wicekdw
#12 Orędownik#

20220213_201047.png

@_HolaOla_ nadal jesteś pewna, że panujecie nad swoimi algorytmami? 😄

Możesz mi wyjaśnić te czary?

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@wicekdw 

To akurat i ja mogę wyjaśnić, choć wygląda dziwnie.

Wpisujesz frazę w wyszukiwarkę, wyświetla Ci się lista przedmiotów, najeżdżasz na miniaturkę dowolnego i w prawym górnym rogu masz "Obserwuj". Klikasz i obserwujesz - bez wchodzenia w ofertę.

 

 

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@_HolaOla_ 

Ja nie wiem jaka jest dokładnie sytuacja w wynikami wicekdw, ale to tutaj wygląda tak:

- Mamy taką ofertę na promowanie. Jest super i więcej pan sprzeda !

- O, to fajnie. Kupię ! A co trzeba zrobić oprócz zapłacenia za promocję ?

- A przeczyta pan sobie tą ulotkę.

- A jak już spełnię wszystkie warunki, to jaką mam szansę na pojawienie się w wynikach.

- Aaaaa. Tego to nie możemy powiedzieć.

Na tą okoliczność nie napiszę kolejnego wierszyka z Twoim udziałem. Chociaż mógłbym ;]

To tak trochę jak ze sprawą wyszukiwarki , którą ostatnio Kasiulka na tapet wrzuciła. Się rozwiązała, chociaż akurat nie musimy wiedzieć dlaczego. W przeciwieństwie do znajdującego się tam mojego posta na temat wyszukiwania słowa "ostrza".

Puenta:

https://www.youtube.com/watch?v=WPn5Kfg6oZA

 

oznacz moderatorów

wicekdw
#12 Orędownik#

Kolejna niezła komedia w wykonaniu Allegro 😄 tylko nie dla wszystkich śmieszna. Ja mogę sobie pozwolić jedynie na śmiech z tego wszystkiego bo jako okazjonalny, prywatny sprzedawca ponoszę małe koszty, natomiast szczerze współczuję przedsiębiorcom, którzy opierają swój biznes na Allegro i płacą za to grube, ciężko zarobione pieniądze. Allegro tego jak widać nie szanuje i nie chce powiedzieć za co konkretnie płacą.  Ten bezsens niestety się pogłębia bo Allegro jak zwykle jest mądrzejsze niż użytkownicy. Płać i nie dyskutuj, nie interesuj się... do czasu...

oznacz moderatorów

jaszczur-ka
#10 Popularyzator#

@rafi_2004  uważam, że to świetne rozwiązanie, korzystam i jest ok.

Nie wiem o co chodzi z pytaniem "jak radzicie sobie".  Można coś bliżej ?

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@rafi_2004 

Dziś udogodnienie nie jest już takie nowe. I chyba wyrosło z ubranek, bo dostało, cholibka, większy rozmiar😡

Żeby każdego wchodzącego w ofertę bić po oczach Wielkim Zielonym Oknem "A może inni mają taniej? Sprawdź!"? To już naprawdę niesmaczne.

Jako że z konieczności (Szybkie wysyłki!) rozwijam u siebie zdolność prekognicji, pozwolę sobie popełnić małe proroctwo: to się na was, Allegro, zemści. Sprzedawcy już kombinują jak koń pod górkę, żeby uniknąć antyreklamy we własnych ofertach. Jak w PRL-u: kto nie kombinuje, ten nie je...

A sposobów jest naprawdę dużo. To samo wydanie książki już dziś potrafi widnieć jako kilkanaście odrębnych produktów z różnymi EAN, co niezwykle mnie cieszy😊 Jak to opanujecie biorąc pod uwagę, że od 1945 roku wydano w Polsce około 800 tysięcy tytułów (uwzględniając wznowienia)? A to tylko jedna kategoria.

Nawet jeśli ogarniecie ten sajgon, zabawa dopiero się rozkręci: sprzedawca X zacznie dodawać do każdej książki własną tekturową zakładkę - nie jako gratis, tylko żeby stworzyć osobny produkt "Książka w zestawie z zakładką". Sprzedawca Y się skapnie, że koledze sprzedaż wzrosła i zrobi to samo, tylko z zakładką o innym wzorze - i tak dalej...

Podobnych pomysłów będzie na pęczki, co niniejszym wyprorokowałam.

PS. Klękać nie trzeba😂

oznacz moderatorów

wicekdw
#12 Orędownik#

@Kasiulki2 100% racji! Dodam jeszcze, że Allegro wymaga powiązania oferty z produktem ale sprzedającym nie chce się tego robić - co mnie nie dziwi bo nikt im za to nie płaci, powinno to robić samo Allegro a nie wysługiwać się sprzedawcami, a więc sprzedawcy dodają często nowy produkt wpisując jakieś głupoty w parametrach. No i już się stworzył bałagan - jest pełno produktów z błędnymi parametrami. Życzę Allegro powodzenia w ogarnianiu tego 😄  Opcja "zgłoś błąd w produkcie" jest śmieszna 😄 nikt nie będzie tracił czasu na sprawdzanie tego i zgłaszanie, chcecie to sobie sami sprawdzajcie drogie Allegro.

oznacz moderatorów