anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak powinno wygladac wycofanie zakupu, gdzie to sprzedajacy nie ma jak sie wywiazac z transakcji ?

nygus_78
#7 Wielbiciel#

Kupilem przedmiot, po paru dniach dostaje wiadomość ze towaru jednak nie dostane i propozycję żebym to ja odstąpił od zakupu. Czy to czasem nie sprzedający powinien ?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mwmonety
#21 Demiurg#

Sprzedawca jest zobowiązany do wywiązania się z transakcji a w tym przypadku albo sprzedał coś czego już nie ma lub może za tanio i teraz chce odzyskać za tę sprzedaż prowizję. Możesz mu pójść na rękę ale nie musisz .

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Jeżeli chcesz odzyskać kasę to albo odstąp od umowy przez allegro wybierając powód, albo wyślij numer konta bankowego e-mail i niech odda Ci kasę

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@nygus_78 Sprzedający nie może od Ciebie wymagać odstąpienia od zakupu bez podania przyczyny, to nadużycie. To on nie może się wywiązać z umowy, a nie Ty, ale on nie ma podstawy prawnej do odstąpienia, więc tego nie zrobi. Najlepiej będzie, gdy wyślesz mu mailem informację, że ze względu na przekroczenie terminu dostawy odstępujesz od umowy na podstawie art 5431 Kc i żądasz niezwłocznego zwrotu wpłaty. To nie będzie odstąpienie bez podania przyczyny, na które nalega sprzedawca z wiadomych względów.

oznacz moderatorów

skot3
#9 Pomysłodawca#

@xyz96   Podał chyba najlepsze rozwiązanie problemu...

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

@nygus_78 - pozwolę sobie odpowiedzieć Ci jako Sprzedający. Chociaż sam sporo też kupuję i znam temat z 2-óch stron.

Ni napisałeś, czy to to była licytacja, czy zakup od firmy przez "kup teraz".

@xyz96 - oczywiście nie czyta postów i wysnuwa "dziwne" wnioski, nie wiem na jakiej podstawie. "To nie będzie odstąpienie bez podania przyczyny, na które nalega sprzedawca z wiadomych względów. "

- pytanie do xyz96 - na jakiej podstawie xyz96 stwierdził, że sprzedawca nalega na odstąpienie od umowy bez podania przyczyny?

xyz96 ma jakieś inne informacje, niż udzielone przez założyciela wątku?

Sugeruję nadanie xyz96 nowego nicka: "WróżkaAllegro" - to byłby chyba najbardziej odpowiedni nick.

Wracając do tematu - zakładam zakup od firmy przez "kup teraz".

Nie wiem, czy wiesz jak wygląda organizacja sprzedaży na Allegro. Obecnie są problemy z "płynnością" dostaw od producentów. Być może sprzedawca nie ma już tego towaru i nie może go sprowadzić od producenta w jakimś realnym terminie - w tym przypadku poinformowałby Cię o opóźnieniu i terminie realizacji.

Odnośnie odmowy realizacji zamówienia z powodu zmiany cen dystrybutora - to chyba w sytuacji zakupu od firmy nie wchodzi w rachubę. Niejednokrotnie dokładałem ze swojej strony do transakcji tylko z tego powodu, żeby wywiązać się z zamówienia.  I myślę, że inni tak samo robią.

Niestety, sprzedający nie może odstąpić od umowy (poza kilkoma przypadkami).

I teraz sprawa wygląda następująco:

- Możesz zachować się "kulturalnie" i przychylić się do prośby sprzedającego - nikt wtedy na tym nie straci, otrzymasz zwrot kasy, możesz dokonac zakupu u innego sprzedawcy

- Możesz tez oczywiście "totalnie udupić" sprzedającego - np. otwierasz dyskusję na Allegro, potem oznaczasz jako "nierozwiązaną", wystawiasz sprzedającemu negatywa ze stosownym opisem. Wiąże się to z sankcjami dla sprzedającego ze strony serwisu Allegro, czasem nawet do utraty darmowych przesyłek SMART, co jest również niekorzystne dla innych kupujących.

No... ale wybór należy do Ciebie.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

skot3
#9 Pomysłodawca#

@maxr01 Niestety Sprzedający coraz częściej oferują towar którego nie ma posiadają na magazynie ...

oznacz moderatorów

nygus_78
#7 Wielbiciel#

Mija już drugi tydzieńsprzedający nadal nie wysłał towaru tłumacząc że towar utknął na granicy, od początku tygodnia już cisza z jego strony. Proszę jeszcze o informacje czy jest możliwość otrzymania pieniędzy z powrotem, ale bez całkowitego anulowania zakupu. Chodzi mi o to żebym mógł dać sprzedającemu odpowiedni komentarz.

oznacz moderatorów