anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

jak rozroznic sprzedajacego konsumenta od firmy?

slodziuchna17
#2 Obserwator#

jak rozróżnić sprzedającego konsumenta od firmy?

kupiłem od sprzedającego przedmiot, po mailowym poinformowaniu o zwrocie i ok 3tyg bez odpowiedzi, odesłałem towar, w oryginalnym pudelku (bez tej folii ochronnej na pudełko), sprzedający przyjął zwrot, po kolejnych 2 tygodniach i pytaniu o zwrot pieniędzy sprzedający odmawia zwrotu powołując się ze przedmiot jest rozpakowany

Allegro mówi ze była to sprzedaż konsumencka, wiec nie obowiązują przepisy o zwrotach

jak można to poznać skoro przedmiot był nowy, kupiony przez kup teraz, aukcja wyglądała jak ze sklepu itp

kupiłem 3 podobne przedmioty od różnych sprzedających zęby wybrać jeden, gdybym wiedział ze nie ma zwrotów kupiłbym gdzie indziej

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

pinsplash
#21 Demiurg#

@slodziuchna17 kupiłem 3 podobne przedmioty od różnych sprzedających zęby wybrać jeden, gdybym wiedział ze nie ma zwrotów kupiłbym gdzie indziej -znaczy się : wypożyczalnia?'

Jak poznać ? - sprawdzaj czy są wymienione zwroty w odpowiedniej zakładce ( część osób prywatnych też je przyjmuje). A tak - masz nauczkę.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

slodziuchna17
#2 Obserwator#

gdyby nie bylo w ogole mozliwosci zwrotu po prostu kupilbym w stacjonarnym, czyli nie kupilbym od innego sprzedawcy na allegro, tak to dziala i jakos sie oplaca

nie ma wymienionych warunkow zwrotu, czyli nie ma napisane ze nie przyjmuje zwrotow;]

teraz to juz wiem i bym nie ryzykowal, chodzi mi jak odzyskac pieniadze bo towar byl tylko rozpakowany, nawet folie ochronne nienaruszone

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@slodziuchna17 skoro nie ma warunków zwrotu to nie przyjmuje, warunki zwrotów uzupełniają sprzedawcy głównie firmy jak je przyjmują 🙂

Jak zakup od osoby prywatnej nie ma obowiązku przyjmować, opłać przesyłkę i nich Ci odeśle towar z powrotem i wystaw na allegro to czy rozpakowany czy nie, nie ma tu znaczenia, nie zmusisz osoby prywatnej do przyjęcia zwrotu i oddania kasy 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Paint_Box
#12 Orędownik#

@slodziuchna17Nie odróżnisz firmy od osoby prywatnej na Allegro, jeżeli firma wystawia towar z konta zwykłego, bez danych wymaganych przepisami. Zazwyczaj sprzedawcy firmowi wystawiają towar z kont firma i podają dane firmy, ale bywa tak, że wystawiają towary z kont zwykłych i nie podają tych danych, choć są przedsiębiorcami. Status konta na Allegro nie świadczy o tym, czy ktoś jest firmą, czy nią nie jest. Musisz sam, poza Allegro sprawdzić, czy dany sprzedawca jest przedsiębiorcą i jeśli jest, masz prawo do zwrotu. Możesz wtedy skorzystać z pomocy rzecznika konsumentów, jeśli Allegro tej pomocy odmawia, a ciągła sprzedaż zorganizowana wskazuje na działalność gospodarczą sprzedawcy. O tym może też świadczyć zapis w aukcji, że osoba wystawia faktury, paragony itp.

Na Allegro Lokalnie jest jeszcze trudniej rozpoznać, bo tam nie ma dla firm odpowiednich zakładek do wpisywania danych wymaganych ustawą.

oznacz moderatorów

slodziuchna17
#2 Obserwator#

sprawdzilem dopiero teraz:

  • - sprzedajacy nie wystawia faktur, (ale chyba to nie jest warunek konieczny)
  • - nie okreslil warunkow zwrotu

sprawdzilem to dopiero teraz, bo wlasnie nigdy az tak w szczegóły nie wchodziłem

przy takim zakupie zwrot jest dobrowolny, skoro minelo 1.5mca od zgloszenia i odbioru zwrotu to moge uznac ze ten zwrot przyjal? 

wiem ze sprzedaje ten towar ciagle ten sam i  na dzis 9 osob kupilo wiec to tez wyglada na 'ciągła sprzedaż zorganizowana wskazuje na działalność gospodarczą sprzedawcy', dlatego tez kupilem - bo wiem ze osoba prywatna nie musi przyjmowac zwrotow, choc myslalem ze nie przy 'kup teraz'

oznacz moderatorów

Client:58025408
#12 Orędownik#

1 kliknij na jego nazwę i sprawdz kto to 2 kliknij na zwroty pod ceną i otworzy sie okno z danymi i polityką zwrotów

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Do czytania i przestrzegania regulaminów ,opisów aukcji itp. nikt nikogo nie zmusza ,szkoda tylko że wielu czyta dopiero po fakcie .Na przyszłość sprawdzaj z od kogo kupujesz i czego możesz od niego oczekiwać a jeśli nie spełnia twoich oczekiwań poszukaj innego .

oznacz moderatorów

sasanka_86
#10 Popularyzator#

Jest kilka sposobów na sprawdzenie kto wystawia, baza danych firm, ale jak Cię interesują czy możesz zwrócić czy nie , masz z prawej strony  ,zasady zwrotów, dostawa, płatności itd.

oznacz moderatorów