anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak rozwiązać problem z nieuczciwym kupującym

TOSCANAKrystynaK
#1 Nowicjusz#

Witam   Klient otrzymał towar pełnowartościowy a poprzez nieumiejętne skręcenie pilarki urwał nakrętkę mocującą i na jej miejsce wkręcił nakrętkę metalową i nam odesłał nie informując że jest uszkodzona. Po rozpakowaniu stwierdziliśmy uszkodzenie i skontaktowaliśmy się telefonicznie informując o uszkodzeniu Pan powiedział że nic o tym nie wie i się rozłączył, a potem zgłosił problem ze zwrotem pieniędzy. W poniedziałek odesłałam panu pilarkę żeby naprawił i nam odesłał wtedy natychmiast zwrócę pieniądze. Dzisiaj dostałam wiadomość że odesłał. Ale wcześniej zgłosił w dyskusji problem ze zwrotem zapłaty za zwrócony towar. Twierdzi że wada produktu itp.... Poprosił nawet o pomoc Allegro oni wypowiedzieli się że powinien obniżyć wartość zwrotu o uszkodzenie ale on się nie zgadza. Sam uszkodził i żąda całości zwrotu. Złożył wniosek o zwrot rekompensaty. Cały czas kłamie. W dyskusji wysłałam zdjęcia pilarki jaką mu wysłaliśmy  oraz zdjęcia tej którą on odesłał. Przez prawie 8 lat sprzedaję na allegro i pierwszy raz trafiłam na tak cynicznego kupującego. Wszystkie przywileje mają kupujący a gdzie sprawiedliwość dla sprzedających.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli masz argumenty (dowody) to masz prawo przy zwrocie bez podania przyczyny, obniżyć zwrot środków o tyle ile zmniejszyła się wartość towaru, realnie oczywiście.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@TOSCANAKrystynaK 
Niepotrzebnie odsyłałaś rzecz z powrotem do kupującego. 
Nie możesz uzależniać zwrotu choćby części środków od ew. naprawienia rzeczy przez kupującego.
Konsument z chwilą złożenia oświadczenia o odstąpieniu - nie ma już żadnych praw do kupionej rzeczy i ponosi odpowiedzialność za każde zmniejszenie jej wartości spowodowane jej używaniem lub sprawdzaniem w zakresie szerszym niż możliwe w sklepie.
Możesz potrącić ze zwrotu rzetelnie obliczoną (uzasadnioną) kwotę zmniejszenia wartości odesłanej rzeczy.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów