anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak rozwiązać problem zwrotu zakupu u Chińczyka.

kaperek1
#7 Wielbiciel#

Witam. Kupiłem buty za 400zł od sprzedawcy z Chin. W ofercie sprzedaży ma napisane, że zwroty dokonywać na adres w Polsce gdyż tylko takie oferty biorę pod uwagę. Niestety buty po 2 miesiącach się rozkleiły więc zrobiłem reklamację. Sprzedawca długo się nie odzywał więc poprosiłem o pomoc Allegro. Po interwencji Allegro sprzedawca się w końcu odezwał i zaproponował zwrot 50zł celem zakupu kleju i sklejeniu butów 🤣 lub zwrot towaru. Kategorycznie zarządałem zwrot towaru i zwrot gotówki. Wówczas sprzedający podał nowy adres zwrotu do Chin. Wysyłka-koszt ok. 250zł. Zaznaczam, że sprzedawca ma cały czas umieszczoną informację że zwroty na terenie PL. Cóż począć???

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

LEW433
#21 Demiurg#

Odesłanie powinno być zgodne z tym co jest w zakładce oferty, ale zwrot? czy odesłanie na reklamację?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

zaproponował ci zwrot na reklamację do Chin czego się spodziewałeś?

oznacz moderatorów

kaperek1
#7 Wielbiciel#

zaproponował  albo 50 zł na klej albo zwrot towaru i oddanie gotówki po otrzymaniu paczki.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Masz wybór, ale kiedyś tak się kończą zakupy z Chin. Po rozpatrzeniu reklamacji sprzedający musi Ci zwrócić koszt odesłania, ale nie musi zwracać kasy może naprawić buty.

oznacz moderatorów

kaperek1
#7 Wielbiciel#

w ofercie ma umieszczona informacje, że adres do reklamacji zakupu jest również w Polsce. W chwili zakupu nie było żadnej informacji że to jest zakup z Chin tylko wysyłka z Polski.

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A co na to Allegro ?napisz w dyskusji ze odsyłasz zgodnie z tym co jest w ofercie, zobaczysz co będzie.

oznacz moderatorów

kaperek1
#7 Wielbiciel#

no tak tylko jak się człowiek wgłębił to ten adres jest z "**piiip**" wzięty

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Jak widzisz oszczędzanie nie popłaca w przypadku zakupów internetowych w Chinach czy innych krajach Dalekiego wschodu. Towar zwykle słabej jakości ,za to problemy pierwsza klasa.

oznacz moderatorów

kaperek1
#7 Wielbiciel#

Aha. No dzięki za pomoc.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Napisz w dyskusji to co Ci napisałem zobaczysz co odpisze! Oczywiście ze zakupu z Chin to zawsze ryzyko.

oznacz moderatorów

kaperek1
#7 Wielbiciel#

tak zrobiłem. czekam za odp z allegro.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Próbuj przez dyskusję coś ugrać , masz szanse wywalczyć zwrot środków a programu ochronnego .

oznacz moderatorów

kaperek1
#7 Wielbiciel#

Jeszcze czytałm o takim "asie z rękawa" jakim jest certyfikat autentyczności oferowanego towaru... ale nie wiem czy to jest odpowiedni moment aby go wyciągać.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Z czego te buty, że za przesyłkę chcą aż ~250 zł. Wg cennika PP mniej więcej tyle wychodzi za paczkę priorytetową o masie do 7 kg.

 

 

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Sklej jak się da i więcej już nie kupuj u nich.

oznacz moderatorów