anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak ustawić aby zawsze było sortowanie wg najniższej ceny

teka111
#8 Zapaleniec#

Chciałbym mieć możliwość żebym mógł sobie ustawić w moich właściwościach konta, aby zawsze mi się sortowało wg najniższej ceny. Nie wiem, może "komuś" się podoba takie wyszukiwanie ale nie mi.

Uzasadnienie:

Po wpisaniu słowa do wyszukiwania ustawia się w trafności - o co chodzi. Jak by było 20 przedmiotów to ok. Jak jest 20 stron to co mi daje takie sortowanie -nic !!! te same oferty się przeplatają z różną ceną. To ja wiem czego szukam. Przecież chyba nikt nie jest tak głupi żeby pierwszą pasującą ofertę kliknąć i ją kupić!

Nawet jeżeli domyślne wyszukiwanie pokazało to co mnie interesuje to jakie są potem moje kolejne kroki. Kopiuję do wyszukiwarki już konkretny nr. / typ przedmiotu / oznaczenie przedmiotu / symbol przedmiotu itp. (oczywiście z myślą aby znaleźć najtańszą ofertę) I co się stanie? Znowu posortuje po dopasowaniu! I znowu trzeba przestawić po cenie. Na tym nie koniec! Muszę jeszcze sprawdzić te 20 stron bo nie ufam temu sortowaniu i muszę zawsze sprawdzić czy tam niżej nie ma czegoś tańszego!

Zawsze po wyszukiwaniu muszę przestawić po cenie - to strasznie irytujące.

Jak jestem zirytowany jak szukam raz po raz, zmieniając trochę frazy wyszukiwania i zawsze mi się to przestawia. A jak zapomnę o przestawieniu sortowania i zobaczę to po przejrzeniu 2 czy 3 stron ogłoszeń - to dopiero irytacja- zmiana sortowania i od nowa przeglądanie.

Ogólnie mówiąc - nie mam pojęcia czemu ma służyć "sortowanie po dopasowaniu" ani to po dopasowaniu ani po cenie - to widzimisię programisty. Ale po co? Czy ktoś to umie wyjaśnić? Czy ktoś na tym zarabia?

Więc jeszcze raz po co "sortowanie po dopasowaniu"?

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#

Pokićkało się tym wyszukiwaniem, sortowaniem ktoś miał w tym jakiś cel ale nie był to dobry pomysł dla kupujących.😡

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@teka111  jest tak bo Allegro lubi bawić się niestety w utrudnianie życia, tak sprzedającym jak i kupującym.

 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@teka111, dzięki za Twój głos. Jeśli chodzi o wyszukiwarkę Allegro, zależy nam, aby użytkownicy znajdywali oferty jak najlepiej dopasowane do tego, czego szukają. Dlatego bierzemy pod uwagę różne czynniki oraz testujemy nowe rozwiązania.

Co wpływa na wynik sortowania po trafności? Są to m.in. pozytywne i negatywne oceny wystawione przez kupujących, polecenia sprzedającego, średnia ocena kosztów dostawy czy zgodności przedmiotu z opisem, a także program Super Sprzedawca oraz przestrzeganie przez sprzedawcę naszego regulaminu.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

teka111
#8 Zapaleniec#

Tak, tak.
Zanim to napisałem to czytałem jaka jest idea allegro.

Tu nie ma co testować nowych sposobów dopasowań. Jestem doświadczonym programistą - jak ktoś zauważył to tylko utrudnianie życia kupującym i sprzedający.

Zaprzestańcie takiej praktyki - nas to nie będzie denerwować, wy zaoszczędzicie kupę pieniędzy na programistę co to wymyśla.

Takie dopasowanie nigdy nie zadziała 🙄

oznacz moderatorów

Falanor
#7 Wielbiciel#

ta jasne sam bym wolał wedle najniższej ceny i bez 50 sponsorowanych wyższych ofert z przodu, po ostatniej waszej wtopie używam już 3 portali online ale niedługo wyjdę chyba całkiem z allegro, gdyż nie bierzecie strony kupującego podczas sporu ze sponsorem 

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Oj tak, przebicie się przez sponsorowane doprowadza do szału....Ja też tylko tańsze rzeczy tu, a droższe gdzie indziej, bo tam wysyłka od 100 zł ale za to dużo mniej kłopotów.

oznacz moderatorów

teka111
#8 Zapaleniec#

Nie, nie zawsze kupuje tańsze, ale wybieram tańsze wśród oferty która mnie interesuje. Na koniec jeszcze sprawdzam, czy sprzedawca ma 99%, czas dostawy  itp.

Ale zawsze zaczynam szukać wg ceny!

Po dopasowaniu - to chyba by zadziałało jak bym od razu wiedział którą aukcję szukam, może po numerze aukcji😁.

Dajmy a to: szukam "filtr przepływowy do lodówki"

Dokładnie chodzi mi o takie coś: https://allegro.pl/oferta/filtr-wody-do-lodowki-x-2-samsung-lg-da29-10105j-6888716329

Oczywiście! chcę kupić najtaniej, po co przepłacać jak wszystkie oferty z tej same fabryki z Chin tylko naklejka inna.

Jak mam to znaleźć? Posortowałem po cenie i w kategorii filtry.

https://allegro.pl/oferta/filtr-na-wezyk-do-samsung-da29-10105j-hafex-exp-10025194337

To chyba najtańsza oferta- ale opis dziwny, bez naklejki.

Chyba bym wybrał to:

https://allegro.pl/oferta/filtr-do-lodowki-side-by-side-samsung-typu-wsf-100-5591733091

To nawet nie jest w swojej kategorii, ale aż 14 zł mniej! To prawie tyle co kolejna sztuka.

Do allegro: I co, jak działa wasze wyszukiwanie? Musiałem kliknąć ze 20 razy żeby to znaleźć, oczywiście po cenie 🙄

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mr_oma Po trefności szukają tylko ci pracownicy allegro którzy za to wzieli premie. Jeszcze NIGDY nie zdarzyło mi się aby wyszukiwanie po tym parametrze przyniosło mi oczekiwany efekt. NIGDY. I nie znam nikogo kto by tego wyszukziwania używał...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

jestan
#1 Nowicjusz#

Też mi się to nie podoba, jest całkowicie bezużyteczne. Kiedy ostatnio zadałem Allegro to samo pytanie, nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, a przecież wystarczy jakaś prosta funkcja umożliwiająca zapis na stałe wybranego sposobu...  

oznacz moderatorów