anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wycofać zakup ratalny

docent110
#7 Wielbiciel#

chcę wycofać zakup na raty 

 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

Przed przyznaniem rat, przed zatwierdzeniem wniosku nic nie trzeba robić, wystarczy nie kończyć procesu.

Po przyznaniu rak, gdy przedmiot już jest kupiony, trzeba odstąpić od umowy, pieniądze wrócą do banku, po czym trzeba rozwiązać z bankiem umowę kredytową;

Sprawdź, czy jest dostępna ta metoda;

 

  1. Wejdź w zakładkę Kupione, przy właściwym produkcie kliknij Szczegóły, potem w pozycji „anulowanie zakupu” kliknij Anuluj Zakup, wybierz powód anulowania i ponownie kliknij Anuluj zakup.

 

Jeśli nie ma takiej opcji;

 

  1. Wejdź w Kupione, przy właściwym przedmiocie kliknij „Szczegóły”, potem na dole „Zwróć całość lub część zakupu”, następnie zaznacz przedmiot i wskaż jeden z powodów, najlepiej zaznacz „Bez podania przyczyny”, wpisz numer konta i na koniec zatwierdź zwrot. 

 

  1. Możesz też wysłać sprzedającemu mailem oświadczenie o odstąpieniu od umowy, czyli krótkie pismo z datą zakupu, numerem oferty, nazwą przedmiotu, swoimi danymi osobowymi, informacją o rezygnacji z zakupu oraz numerem konta do zwrotu wpłaty.

 

oznacz moderatorów

patryska422
#7 Wielbiciel#

czy jeżeli kupiłam przedmiot na raty, anulowałam zakup to automatycznie raty zostają spłacone? czy też pieniądze zostają przelane na mój osobisty nr rachunku a ja już sama muszę zamknąć temat we właściwym banku?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@patryska422 Po anulowaniu zakupu pieniądze zwrócone przez sprzedawcę przez Allegro Finanse trafią do banku, czyli tak jakby raty zostają automatycznie spłacone, Tobie pozostanie tylko rozwiązanie umowy z bankiem. Otrzymasz powiadomienie mailowe od Allegro o zwrocie takiej wpłaty. Jeżeli jednak sprzedawca zwróci wpłatę na Twój rachunek bankowy, bezpośrednio, poza Allegro, wtedy raty musisz nadal spłacać.

oznacz moderatorów