anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wygląda zwrot w przypadku zakupu na raty?

traba166
#2 Obserwator#

Witam, wczoraj zrobiłem, zakup konsoli na raty i bank przyznał mi na to pieniądze, podpisałem umowę elektroniczną z bankiem i bank opłacił mój zakup, lecz gdy już kupiłem, zorientowałem się, że nie o taki zestaw mi chodziło i dałem anulowanie zakupu, gdy ten już był opłacony, wyskoczyła informacji, że sprzedawca zwróci, pieniądze do 14 dni sam do niego dzwoniłem, i twierdzi, że ma automatyczny zwrot pieniędzy przy anulacji.

Moje pytanie brzmi, kiedy mogę, spodziewać się pieniędzy gdzie one trafią czy na konto banku, z którego brałem kredyt, czy na moje konto bankowe i co jeśli będzie to trwało więcej niż 14 dni tyle czasu mam na odstąpienie od umowy z bankiem, który przyznał, mi kredyt, a raczej zapłacił za ten zakup.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

traba166
#2 Obserwator#

Witam, wczoraj zrobiłem, zakup konsoli na raty i bank przyznał mi na to pieniądze, podpisałem umowę elektroniczną z bankiem i bank opłacił mój zakup, lecz gdy już kupiłem, zorientowałem się, że nie o taki zestaw mi chodziło i dałem anulowanie zakupu, gdy ten już był opłacony, wyskoczyła informacji, że sprzedawca zwróci, pieniądze do 14 dni sam do niego dzwoniłem, i twierdzi, że ma automatyczny zwrot pieniędzy przy anulacji.

Moje pytanie brzmi, kiedy mogę, spodziewać się pieniędzy gdzie one trafią czy na konto banku, z którego brałem kredyt, czy na moje konto bankowe i co jeśli będzie to trwało więcej niż 14 dni tyle czasu mam na odstąpienie od umowy z bankiem, który przyznał, mi kredyt, a raczej zapłacił za ten zakup.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@traba166 Jeśli sprzedawca ma automatyczny zwrot, pieniądze powinny wrócić niemal natychmiast. Jeśli nie ma automatycznego zwrotu, sprzedawca powinien zwrócić wpłatę niezwłocznie, najpóźniej w w ciągu 14 dni. Otrzymasz od Allegro powiadomienie mailowe o zwrocie wpłaty. Pieniądze trafią do banku i jeśli to raty PayU, kontaktujesz się z bankiem w celu rozwiązania umowy kredytowej. Jeśli to raty Od.nowa, nie musisz rozwiązywać umowy, gdyż zwrócone pieniądze zasilą Twój limit odnawialny, który możesz wykorzystać przy następnych zakupach ratalnych. Jeśli to będzie trwało więcej niż 14 dni, też rozliczysz się z bankiem i nie będziesz musiał spłacać rat.

oznacz moderatorów

traba166
#2 Obserwator#

To zaraz jeśli do 14 dni ten ktoś nie odda pieniędzy banku który opłacił ten produkt a ja nie rozwiąże umowy to co te dajmy na to 2000zł przepada a ja będę musiał bulić raty, czegoś tu nie kumam. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@traba166 Jeżeli sprzedawca odda pieniądze po 14 dniach do banku, także skontaktujesz się z bankiem w celu rozliczenia i rozwiązania umowy. Bank nie może brać od Ciebie rat, jeśli otrzymał całą kwotę z powrotem. To forum istnieje już półtora roku, było tu opisywanych setki podobnych sytuacji i nikt nigdy nie napisał, że musiał płacić raty po 14 dniach od zawarcia umowy z bankiem, gdy bank otrzymał zwrot środków po upływie tych 14 dni.

Jeżeli mimo to masz obawy, napisz teraz do Allegro przez ten formularz i poproś o ponaglenie sprzedawcy; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5... to na pewno przyspieszy zwrot.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@traba166 jeśli w co wątpię, nie będzie przelany zwrot do banku do 14 dni to jak przyjdzie termin płacenia raty to ją zapłacisz ( co byś nie wpadł na listę bik ) a jak bank otrzyma kasę ze zwrotu to Ci ją rozliczą i dostaniesz zwrot 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@traba166 tak sprzedawca ma do 14 dni na zwrot i kasa wróci do banku a Ty musisz rozwiązać umowę kredytową 🙂 

Jak ma automatyczny zwrot kasy to jakieś 3 dni robocze i kasa wróci, nie martw się na zapas kasę zapewne dostaniesz przed 14 dniem 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@traba166 Jeśli sprzedawca ma automatyczny zwrot, pieniądze powinny wrócić niemal natychmiast. Jeśli nie ma automatycznego zwrotu, sprzedawca powinien zwrócić wpłatę niezwłocznie, najpóźniej w w ciągu 14 dni. Otrzymasz od Allegro powiadomienie mailowe o zwrocie wpłaty. Pieniądze trafią do banku i jeśli to raty PayU, kontaktujesz się z bankiem w celu rozwiązania umowy kredytowej. Jeśli to raty Od.nowa, nie musisz rozwiązywać umowy, gdyż zwrócone pieniądze zasilą Twój limit odnawialny, który możesz wykorzystać przy następnych zakupach ratalnych. Jeśli to będzie trwało więcej niż 14 dni, też rozliczysz się z bankiem i nie będziesz musiał spłacać rat.

oznacz moderatorów