anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wymóc wywiązanie się z obietnic ochorony kupującego?

MAMY ROZWIĄZANIE!
StumiolowyLas
#8 Zapaleniec#

Odstąpiłam w terminie od umowy kupna. Odesłałam towar w terminie. Termin zwrotu pieniędzy przez sprzedawcę minął przeszło dwa tygodnie temu. Sprzedawca odmawia zwrotu pieniędzy - odmówił zarówno w wiadomości do mnie, jak i w dyskusji, którą założyłam. Zwróciłam się do Allegro Protect, które zapewnia pomoc, czyli zwrot pieniędzy, w takiej sytuacji. Mój wniosek został jednak odrzucony. Allego Protect nie zapewnia żadnej ochrony, którą obiecuje.

Jeżeli do 7 grudnia sprawa nie zostanie wyjaśniona i na moje konto nie trafią pieniądze:
-składam zawiadomienie do Prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez sprzedawcę i przez Allegro,
-zawiadamiam Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o nieuczciwym procederze firmowanym przez Allegro i naruszającym zbiorowe interesy konsumentów,
-zawiadamiam Rzecznika Praw Konsumenta,
-oddaję sprawę w ręce prawnika i będę dochodziła od Allegro należnych mi roszczeń powiększonych o koszty zastępstwa procesowego, Zostałam okradziona. Allegro nie wywiązało się z umowy Allegro Protect. Strona przegrywająca ponosi wszelkie koszty.
-nagłośnię w mediach sprawę złodziejstwa na Allegro i opiszę jak Allegro na to przyzwala, bierze w tym udział i nie stosuje się do obietnic płynących z Allegro Protect.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
Client:44052296
#21 Demiurg#

@StumiolowyLas a podali powód niewypłacenia Ci rekompensaty?

oznacz moderatorów
StumiolowyLas
#8 Zapaleniec#

Tak. Termin zwrotu przypadał w sobotę, 12 listopada, więc zgodnie z Art. 115 Kodeksu Cywilnego ulegał przedłużeniu do poniedziałku, 14 listopada. "Jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy lub na sobotę, termin upływa następnego dnia, który nie jest dniem wolnym od pracy ani sobotą." Odeslalam 14 listopada, czyli w terminie. Wg sprzedawcy po terminie. I z tego powodu przejął rzeczy (za 130 zł) oraz uwaza, ze może nie zwrócić pieniędzy.

Druga kwestia jest taka, że nawet jeśli kupujący odeslalby towar po terminie, to i tak ważne i obowiązujące jest to, że odstąpił w terminie od umowy ( przesłał oświadczenie o odstąpieniu od umowy w terminie). 

"

Kupujący powinien odesłać towar w terminie 14 dni od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

Jeśli jednak Kupujący odeśle towar po upływie tego terminu nie spowoduje to unieważnienia złożonego przez niego oświadczenia. Odstąpienie od umowy nadal obowiązuje.

W chwili złożenia przez Kupującego oświadczenia o odstąpieniu od umowy towar staje się na powrót własnością Sprzedającego. 

Podstawa prawna: Art. 34. 1. Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta"

oznacz moderatorów
StumiolowyLas
#8 Zapaleniec#

Dodam, ze jedyny mozliwy bezpłatny zwrot w ramach Smarta byl Pocztą Polską, której placówki  w soboty i niedziele są nieczynne. A nawet więcej: dzień przed terminem też były nieczynne, gdyż było to święto 11 listopada. Zatem musiałabym wysłać kilka dni przed terminem, czyli nie miałabym zagwarantowanych 14 dni na zwrot. Dlatego wlasnie ustawodawca wprowadził przepis Art. 115 KC.

oznacz moderatorów
StumiolowyLas
#8 Zapaleniec#

Mogłabym prosić moderatorów o sugestie? Dlaczego pracownik Allegro odpowiadający na moje zgłoszenie postępuje wbrew Regulaminowi? Nie zna go? Czy moze ma przyzwolenie na łamanie Regulaminu? Naprawdę Allegro nie chce załatwić sprawy jak należy, tylko woli ułatwiać proceder nieuczciwemu sprzedawcy?

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie znamy wypowiedzi i uzasadnienia z drugiej strony. Na zwrot czyli 14dni masz od chwili otrzymania towaru oraz 14dni na odesłanie czyli w praktyce 28dni.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@LEW433  "Nie znamy wypowiedzi i uzasadnienia z drugiej strony."

Nie musimy znać stanowiska drugiej strony, nie jesteśmy sądem.  Możemy co najwyżej doradzić,  napisać swój pogląd i nic poza tym.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Więc nie musisz się wypowiadać.😶

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Kiedy dostarczono paczkę? I co to był za zakup, rodzaj towaru oraz czy allegro czy allegro lokalnie od osoby prywatnej?

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@StumiolowyLas wniosek o Allegro Protect nie został odrzucony tylko wstrzymany, ponieważ w momencie odpowiedzi Doradcy Allegro sprzedający nie zdążył jeszcze wypowiedzieć się w dyskusji, nie oznacza to, że nie otrzymasz rekompensaty.
Widzę, że prowadzisz już z nami korespondencję mailową w tej sprawie, więc poczekaj proszę na odpowiedź w sprawie nr 28701100
Rozumiem, że to dla Ciebie stresująca sytuacja, ale muszę poprosić Cię jeszcze o cierpliwość.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
StumiolowyLas
#8 Zapaleniec#

@la_nika  Dziękuję za odpowiedź. Sprawa się cudownie wyjaśniła. To forum działa lepiej niż Allegro Protect 🙂 Otrzymałam właśnie z banku komunikat, że pieniądze niedługo trafią na konto.

Nie wątpię, że ma Pani rację. Jednak w takim razie serwis Allegro generuje błędne komentarze. Od kilku dni pod tym zakupem (w zakładce "Moje zakupy") miałam komunikat:  "Nie mogliśmy uznać wniosku o zwrot do tego zakupu. Szczegóły znajdziesz w wiadomości e-mail. W razie wątpliwości ." Skontaktowalam się z Państwem mailowo w tej sprawie sądząc nawet, że to pomyłka. Pan, który odpowiedział na tego maila, nie pozostawił złudzeń co do faktu, że to nie pomyłka (mail o tytule Odpowiedź na zgłoszenie nr "28800437" [ ref:_00D24aE05._5003VUrQQg:ref ]). 

Pozdrawiam wszystkich czytających i komentujących! 🙂

oznacz moderatorów