anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wysłać przedmiot na gwarancję?

Client:71938462
#1 Nowicjusz#

Witam, kupiłem w październiku drukarkę, niestety po kilku drukowaniach przestała pobierać papier.

Napisałem do sprzedawcy, i moge ją wysłać na gwarancje lecz nie wiem jak to krok po kroku mam zrobić.

Przy zwrocie w paczkomacie mam uzupełnić jakieś specjalne dane czy coś? 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

Po pierwsze reklamuj z tytułu rękojmi( odpowiada sprzedający) wszystko możesz napisać mailem albo w zakładce po otwarciu dyskusji, nie wydrukujesz etykiety zwrotnej przez Allegro, masz 14 dni na zwrot. Odsyłasz an własny koszt a po uznaniu reklamacji koszty zwraca ci sprzedający.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Gdzie jest napisane, że sprzedawca oddaje koszty odesłania tylko po UZNANEJ reklamacji? Pokażesz taki przepis? Jeśli nie pokażesz, to nie wprowadzaj w błąd. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:71938462 Nie musisz korzystać ze zwrotu na Allegro. Sprawdź na aukcji w zakładce Reklamacja adres do reklamacji podany przez sprzedającego i tam odeślij towar. Koszt wysyłki zwrotnej sprzedający ma obowiązek Ci oddać, tylko nie powołuj się na żadne gwarancje. Powołaj się na RĘKOJMIĘ. Rękojmia jest obowiązkowa i wtedy odsyłasz wadliwy produkt do naprawy lub wymiany sprzedawcy, a nie do żadnego serwisu. 

Gdyby był problem, otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa w niej zgłoś wady i poproś tam o pomoc pracownika Allegro, który dobrze zna zasady reklamacji i który udzieli Ci wsparcia.

Poczytaj w necie o rękojmi. 

oznacz moderatorów