anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zablokować zakupy spoza polski

grandfso
#7 Wielbiciel#

Po raz kolejny zamówiłem cos z Chin, bo nie byłem dostatecznie czujny aby zobaczyć że wysyłka jest z Chin. Czy jest sposób, aby moich wynikach wyszukiwania pojawiały się TYLKO I WYŁĄCZNIE produkty sprzedawane i wysyłane z PL? Jakbym chciał coś zamówić z chin, to bym poszedł na stronę od zamawiania z chin.

Pomijam fakt, że już dwa razy, po anulowaniu (przed wysyłką) sprzedający i tak to olał i towar mi wysłał. A jako że nie chcę czekać 1-5 tygodni na przesyłkę z chin, to muszę to samo kupić drugi raz w kraju.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

xyz96
#21 Demiurg#

@grandfso Na liście ofert po lewej stronie zaznacz sobie "Dostawa z Polski".

oznacz moderatorów

grandfso
#7 Wielbiciel#

niestety nie widze takiej opcji, mogę zaznaczyć 'dostawa jutro' czy 'najpozniej pojutrze', ale wysyłki z Polski nie mam. I dobrze by było, gdyby to było domyślne ustawienie, bo nie chcę pamiętać przy każdym wyszukiwaniu że muszę odfiltrować chińczyka.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie w każdej kategorii jest możliwość zaznaczenia Dostawy z Polski. Dostawa jutro, pojutrze też do pewnego stopnia odfiltruje Chińczyków. Do pewnego stopnia, ponieważ od pewnego czasu niektórzy z nich ściągają towar do magazynu w Polsce, dlatego gwarantują szybką dostawę, mimo to kupujesz od sprzedawcy z Chin, co może generować wiele innych problemów. Idealnego rozwiązania niestety nie ma.

oznacz moderatorów

Jareckixxxxxl
#7 Wielbiciel#

Oni faktycznie zalali świat. Co oferta, to z chin. A po kiego mi ta opcja "dostawa z chin", jak gdziekolwiek klepnę co szukam, to mam taniej o nawet 50% niż tu.

Już mi się nie chce szukać po Allegro towarów, bo tylko pośrednicy chińczyka.

Włączcie jakiś filtr, żeby wykluczyć wyszukiwanie z poza Polski, albo jakieś logo przy aukcji zanim wejdę i zobaczę "z chin".

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Jareckixxxxxl wystarczy trochę rozsądku przy zakupach. W większości kategorii jest możliwość zaznaczenia "Dostawa z Polski" a jak nie to można zaznaczyć Czas dostawy

oznacz moderatorów

Jareckixxxxxl
#7 Wielbiciel#

Nie wiem co ma rozsądek do tego.

Nie zawsze ta opcja jest dostępna, a czas dostawy też jest sprytnie omijany jak i dostawa z chin.

Szukałem wczoraj towaru na Allegro. Powtarzalność (chińskich) aukcji z tym samym towarem w tej samej cenie bezsensowna i działa irytująco. Zamówiłem towar w znanej w PL  firmie.

oznacz moderatorów

Shirner
#8 Zapaleniec#

Warto zaznaczyć ze Dostawa z Polski pojawia się tylko przy wejściu w konkretna kategorie, jeśli zrobi się wyszukiwanie globalnie i zahaczy o kilka kategorii to ten filtr się nie pojawi.

Powinna być dodana taka opcja do wyboru na poziomie ustawień konta - preferuj lokalnie. Jak zaznaczę to pokazuje mi Polskę, a jeśli nie ma wyniku to dopiero pokazuje świat bo straszny spam robią

oznacz moderatorów

Pytomir
#7 Wielbiciel#

Dokładnie jak piszecie, Allegro nie zawsze pozwala na odfiltrowanie dostawy z Chin, co wiecej naliczane są czesto nadmiarowe opłaty za przesyłkę, aby sam produkt wyświetlał się jako tańszy. Nie mam pojęcia dlaczego Allegro nie walczy z taką nieuczciwością i nie daje możliwości prostego wyboru. Pewnie maja w tym konkretny interes, niekoniecznie mając na względzie kupującego. Może nie chcę ryzykowac i bawić sie z dostawcami z Chin bądz czekać na towar ponad miesiąc bez możliwości złożenia reklamacji (Allegro uprzejmie informuje, że termin dostawy jeszcze nie upłynął... no bez jaj)

oznacz moderatorów