anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zgłosić konto Sprzedającego aby go zablokowali?

milus_ll
#8 Zapaleniec#

Witam wszystkich.

Właśnie pierwszy raz po x latach trafiłem na oszusta który zarabia wielokrotnie ale od początku...

W lipcu 2020r. kupiłem po przez allegro klucz do gry RED DEAD REDEMPTION 2 - PC PL - NA WŁASNOŚĆ z dożywotnią gwarancją sprzedającym jest [edycja]. Po wpłacie pieniędzy sprzedający wysłał mi instrukcje podając dane do danego konta m.in. login i hasło gdzie mogłem za pomocą wysłanej od sprzedającego instrukcji mogłem zmienić i adres email jak i hasło - co oczywiście zrobiłe.  Na początku wszystko było ok do sytuacji z paru dni temu gdzie na maila dostałem 2 wiadomości 1) zmiana hasła i 2) zmiana adresu email. Oczywiście od razu postanowiłem zalogować się na konto RockStar i... jak się domyślacie nie mogłem się zalogować. Nie poddawałem się, odnalazłem te maile od sprzedającego i podając te same dane login i hasło co podał mi sprzedający po sprzedaży udało mi się zalogować tak więc zmieniłem oczywiście z powrotem na swoje dane korzystając tym razem z programu który generuje bezpieczne hasło, hasło było b.mocne (x!ahwtV4jSPQJeC) jednak tym razem założyłem weryfikację dwuetapową która wymaga telefonu. Zadowolony że już teraz konto wymaga weryfikacji dwustopniowej uważałem że tego już nie przejdzie. No cóż moja radość trwała krótko bo właśnie dzisiaj w nocy znów wszystko zostało zmienione i już nie mogę się zalogować i z tego co widzę także już ustawił weryfikację dwuetapową jak się domyślacie wcześniejsze dane loginu i hasła zostały zmienione.

Czy można gdzieś zgłosić aby allegro zablokowało takiego złodzieja? To już nie chodzi o poniesione koszty zakupu bo to nie są jakieś tam wielkie pieniądze a chodzi o to aby nikogo innego nie okradał/oszukał. Oczywiście opinii pozytywnych ma całą masę i wcale się nie dziwię bo sam mu dałem POZYTYW. Sądzę że ma parę zakupionych sztuk gier i sprzedając zarabia na grze kilkunastokrotnie.

Proszę o pomoc

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

xyz96
#21 Demiurg#

@milus_ll Masz jeszcze czas na otwarcie sporu; https://allegro.pl/dyskusje/nowa Domagaj się zwrotu pieniędzy. Sprzedawca ma obowiązek wypowiedzieć się w sporze w ciągu 24 godzin w dni robocze, później do sporu włączy się pracownik Allegro, który Ci pomoże odzyskać wpłatę.

Możesz też wystąpić z wnioskiem o zwrot wpłaty z Programu Ochrony Kupujących.

Kilka osób pisało już tu o odzyskanych środkach z POK w przypadku nieudanego zakupu podobnych rzeczy. Spiesz się, na spór i POK masz tylko 180 dni od zakupu.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

 

oznacz moderatorów

milus_ll
#8 Zapaleniec#

Mogłem się tego spodziewać jednak cena była kusząca. 

Mi nie chodzi już o pieniądze... tylko o fakt że taki oszustwo nie powinno być tolerowane a konto usunięte.

Jak dalej będzie stosowane i tolerowane takie oszustwo to chyba same allegro świadomie pozwala na tego typu działania.

Jak pewnie już zauważyłeś opinie ma b.dobre jednak jak wiadomo po wystawieniu komentarza nie ma opcji aby dodać komentarz lub edytować już wystawiony.

Dzięki wielkie za odpowiedź. Oczywiście postąpię wg. Twoich wskazówek.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@milus_ll Komentarz możesz zmienić na negatywny. Poproś Allegro o usunięcie oceny tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1aab3926-a59f-4f0a-b91a-ab3d4e469201&subjectId=0cf36533-0... Po usunięciu wystawisz nowy, odpowiedni.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@milus_ll Nie, sorry, już nie zmienisz, za dużo czasu upłynęło, nie wystawisz nowego, ale usunąć pozytyw możesz.

Komentarze można wystawiać do 90 dni od zakupu.

oznacz moderatorów

milus_ll
#8 Zapaleniec#

No właśnie... i to allegro powinno zmienić albo dodać możliwość dodania komentarza np. po roku albo na okres gwarancji na którą daje sprzedający.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak było kiedyś, komentarze można było wystawiać w czasie nieograniczonym, od kliku lat tylko do 90 dni. To zła zmiana, chroniąca niektórych nieuczciwych sprzedawców.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@milus_ll Jak sam napisałeś, cena była kusząca. Identyczne podejście ma setki innych userów, którzy kupują za kilka zł dostęp do kont u takich sprzedawców. Oni mają z tego hajs, allegro ma z tego hajs i tak to się kula, dopóki nie poleci masa negatywów i ktoś nie zacznie takiego sprzedawcy zgłaszać. Wtedy ew. zawieszą takiemu konto, a on i tak założy sobie następne, na którym znowu sprzeda setki albo i tysiące takich dostępów.
Jedyne sensowne wyjście, to głosowanie portfelem i niekupowanie u takich sprzedawców. Jak przestanie im się hajs zgadzać, to zwiną ten wątpliwy interes.

PS To nie jest reklama, ale jak już szukacie promocji na gry, to polecam zajrzeć tutaj https://gg.deals/ czy też tutaj https://lowcygier.pl/

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

milus_ll
#8 Zapaleniec#

Tak całkowicie się z Tobą zgadzam jednak gdy mam kupić dziecku grę za 250zł ze świadomością że pogra w nią miesiąc, dwa a potem będzie leżała... to wolałem "zaryzykować" kupno klucza niby z dożywotnią gwarancją poza tym sugerowałem się chyba jak wszyscy opiniami.

Dlatego tacy jak ten sprzedający jest na allegro i korzysta okradając innych.

Na marginesie dostałem międzyczasie wiadomość od sprzedającego że zwróci koszty.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@milus_ll Kolejna historia z kontem w tle. Nauczcie się w końcu ludzie, że bezpieczniej jest założyć sobie własne konto, kupić klucz na promocji w którymś z licznych keyshopów i aktywować go na tymże koncie. Później nie będzie zdziwienia, że (najprawdopodobniej współdzielone) konto z grą obecnie kosztującą na steamie ~250 zł kupione za kilka złotych na allegro, przestaje działać po dłuższym lub krótszym czasie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Nie wiem, na ile legalne jest handlowanie kontami. Sądzę, że w tym i wielu innych przypadkach to co najmniej naginanie prawa. Np. konta steam są niezbywalne, co wynika z umowy ze steam. Więc jest to złamanie umowy, za co można ponieść konsekwencje.  A - jak napisał Knowhere - jak się januszuje i kupuje konto warte 250zł za ułamek wartości, to należy się spowiewać kłopotów. Zawsze mam problem z odpowiedziami na tego typu problemy, bo moim zdaniem kupujący sam był nieuczciwy, de facto okradając w tym przypadku RockStar-a, a teraz jest zdziwiony, że sam został oszukany. Dziwi mnie, że Allegro nie usuwa tego typu aukcji. A może i usuwa, po zgłoszeniu...nie wiem. A w temacie - cóż. Złóż reklamację, choć zapewne niewiele ona da. Co prawda @xyz96 radzi założenie dyskusji i skorzystanie z POK, ale jakoś wątpię w pozytywne rozwiązanie w takim przypadku. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

milus_ll
#8 Zapaleniec#

Napisałem reklamacyjnie do sprzedawcy po przez allegro i dostałem bardzo szybko odpowiedź, oto ona:

 

"Witam

Proszę spróbować zalogować się na pierwotne dane, które otrzymał Pan przy zakupie, lub proszę użyć linku "odzyskać dostęp" lub napisać do supportu Rockstar, że to była nieautoryzowana zmiana adresu email i chce Pan odzyskać konto na aktualnym swoim adresie email. Jeżeli to nie pomoże zwrócę Pana wpłatę.

Konta pochodzą od ludzi którzy sprzedali je na giełdzie,

czasami zdarzy się tak że ktoś nie wywiąże się z umowy i przywraca

sobie dostęp do konta. Nie sprzedajemy już tych kont bo coraz częściej właśnie tak się dzieje.

Bardzo przepraszam za problem"

 

Chyba jednak się trochę obawia.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, po otwarciu sporu sprzedawcy zaraz zaczynają inaczej rozmawiać 🙂

oznacz moderatorów