anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zgłosić wadę produktu kupionego jako używany, na który mam fakturę wystawioną przez Allegro?

michalsamojlik
#7 Wielbiciel#

Hej, kupiłem używaną konsolę. Wraz ze sprzętem otrzymałem fakturę wystawioną przez Allegro Sp. z o.o., więc była to sprzedaż bezpośrednio przez Allegro.

Aktualnie popsuł się pad i chciałem złożyć reklamację. Nie mam jednak na swoim koncie w Moje zakupy tego produktu z wiadomych przyczyn - ma to tylko poprzedni właściciel, z którym nie mam kontaktu.

Jakieś rady jak to zgłosić?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mdrogeria
#21 Demiurg#

@michalsamojlik Sprzedawcy reklamację z tytułu rękojmii może złożyć tylko bezpośredni nabywca . Jeśli masz kartę gwarancyjną oraz fakturę udaj się do serwisu producenta lub .... szukaj kontaktu z poprzednim właścicielem .

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@michalsamojlik możesz reklamować u sprzedawcy o ile nie wyłączył rękojmi lub korzystasz z gwarancji producenta o ile jeszcze obowiązuje (masz kartę gwarancyjną?).

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:44052296 tylko czy owa transakcja odbyła sie za pośrednictwim allegro , a mam wrażenie ,że nie .

@michalsamojlik wyjaśnij nam w jakich okolicznościach dokonałeś zakupu ?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@mdrogeria myślę, że jak by kupił poza allegro to by nie pisał tu na forum. Ale niema co wyprzedzać faktów poczekajmy na więcej szczegółów.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:44052296 nurtuje mnie jednak to - cyt ,,Wraz ze sprzętem otrzymałem fakturę wystawioną przez Allegro Sp. z o.o., więc była to sprzedaż bezpośrednio przez Allegro.,,

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@michalsamojlik  Zerknąłem sobie na pierwszą lepszą konsolkę z oferty Oficjalnego Sklepu Allegro - gwarancja 24 miesiące producenta/dystrybutora.
Także najprościej będzie skontaktować się bezpośrednio z autoryzowanym serwisem producenta konsoli.

oznacz moderatorów

michalsamojlik
#7 Wielbiciel#

Dokładnie, sprzęt kupiony w oficjalnym sklepie Allegro. Więc dla pewności - z fakturą udaję się do serwisu Xboxa/Microsoftu i tam mi pomogą?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak masz gwarancję to pomogą, ale możesz złożyć u sprzedającego z tytułu rękojmi.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@michalsamojlik Reklamację na podstawie rękojmi powinieneś składać do osoby od której zakupiłeś konsolę.
Ewentualnie możesz złożyć reklamację na podstawie gwarancji do pierwotnego sprzedawcy (allegro) lub bezpośrednio do serwisu producenta ale tylko w wypadku jeśli ta gwarancja została udzielona ponieważ jest ona nieobowiązkowa.

oznacz moderatorów