anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zmienić adres dostawy?

Client:104305107
#1 Nowicjusz#

Przesyłka kurierska w drodze, a ja chcę zmienić adres dostawy.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie da się zmienić jak jest w drodze, może zrezygnować z zakupu i kupić powtórnie z prawidłowym adresem dostawy.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Client:104305107 
Przesyłki kurierskie mogą być przekierowywane: informację o takiej możliwości (i sposobie jak to zrobić) powinna być w mailu od firmy kurierskiej informującym o nadaniu przesyłki do Ciebie.

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@A3dam @Client:104305107 W zakresie przekierowywania przesyłek istnieją ograniczenia. Np. nie można przekierować przesyłki do innej dzielnicy lub sąsiedniej miejscowości. Można do odbioru w paczkomacie lub punkcie danej firmy, ale najbliższego adresowi dostawy - nie dowolnie. Poza tym za taką zmianę zostanie obciążony sprzedawca - czyli przez gapiostwo kupującego on będzie musiał za to zapłacić. Niezbyt to eleganckie i fortunne.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Ziolko39 
W zakresie przekierowywania przesyłek istnieją ograniczenia

Tak, istnieją. Ewentualna możliwość jest podana właśnie w takim mail-u od przewoźnika.
Przesyłka "paczkomatowa" (z doręczeniem do punktu odbioru, a nie do Adresata) nie jest tu (dla ustalenia uwagi) traktowana jako "kurierska".
Niektóre opcje przekierowania mogą być bezpłatne (może być to uzależnione dodatkowo w którym momencie przewozu przesyłki nastąpi dyspozycja zmiany) a inne płatne.

Sprzedawca wprawdzie ma prawo do obciążenia Kupującego taką płatną dyspozycją zrealizowaną bez jego wyraźnej zgody (jednak z wypowiedzi Sprzedawców wynika, że niezwykle rzadko z tej możliwości korzystają). 
Uczciwy, świadomy Kupujący ma również możliwość w prosty sposób "dopłacić" Sprzedawcy (nawet do 30zł. przez Allegro Finanse) np. za taką dyspozycję.
W mojej opinii nie należy zakładać "z góry", że Kupujący robi to (przekierowuje) złośliwie.

 

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@A3dam Tak paczkomatowa to nie kurierska, ale np Inpost 3 x obciązył mnie za zmianę przez kupującego (zrezygnowałem z ich usług). Nie wiem jak teraz jest ale za zmianę adresu dostawy z domowego na punkt odbioru DPD też ja płaciłem. W sumie z 5 przekierowanych przesyłek tylko 1 klient napisał, przeprosił za zmianę i zaproponował zwrot. Pozostali to olali uważając, ze im się należy.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:104305107 podaj jaki kurier będzie łatwiej i mniej postów wróżących z fusów 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów