anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zrobić zwrot przy kaucji zwrotnej?

dmodzelewski
#7 Wielbiciel#

Witam wszystkich,

Zakupiłem dwa dni temu cześć do samochodu i niestety nie dogadałem się z sprzedającym i dostałem nie to czego nie potrzebuje. Zakup obejmował oprócz ceny za część, kaucje zwrotną pod warunkiem odesłania swojej niesprawnej części.

Stąd też moja prośba o informację odnośnie tego jak to wygląda ze zwortem? 

Robię go przez allegro i umieszczam w odesłanym elemencie wypełniony dokument kaucyjny ?

Zależy mi na tym żeby pieniądze do mnie wróciły.

Z góry dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@dmodzelewski podaj proszę numer zamówienia, którego dotyczy Twoje pytanie.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

dmodzelewski
#7 Wielbiciel#

Proszę @la_nika 10966493961

Mam takie coś więc zamieszczam screen bo nie jestem pewny czy to jest to.

 

AllegroZamówienie.png

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@dmodzelewski dziekuję! Będę musiała to skonsultować, więc odpowiedź może się trochę wydłużyć. Poproszę tylko o potwierdzenie czy dobrze wszystko rozumiem.
W tej ofercie zakupiłeś regenerację mechatroniki? Czyli finalnie nie otrzymałeś żadnego przedmiotu tylko chciałeś odesłać swój, żeby został poddany regeneracji, ale nie dogadałeś się ze sprzedającym, więc chcesz zrezygnować z tej usługi? Tylko to była płatność przy odbiorze, więc otrzymałeś zamówienie. 
Czy otrzymałeś przedmiot i on nie pasuje, więc chcesz go zwrócić, a sprzedający oferował zniżkę i jakiś częściwy zwrot za odesłanie swojej starej części, której Ty nie będziesz odsyłał i chcesz odzyskać całość wpłaty?  
Przepraszam za tą lawinę pytań, ale im dokładniej to przedstawię podczas konsultacji tym łatwiej będzie zweryfikować sprawę i udzielić najlepszej odpowiedzi 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

dmodzelewski
#7 Wielbiciel#

 @la_nika więc sytuacja wygląda tak, że otrzymałem sprawną mechatronikę za którą zapłaciłem 980 zł + dostawa (Widoczne na screenie powyżej). Dodatkowo dochodzi do tego kaucja, którą zapłaciłem i która miała zostać do mnie zwrócona po odesłaniu przeze mnie uszkodzonej części. Wszystko to było zapłacone za pobraniem przez kuriera. razem wyszło 1730 złotych. Nie odesłałem swojej części ze względu na to, że część ta nie jest tą którą dokładnie potrzebowałem, dlatego też chciałbym ją zwrócić i odzyskać pieniądze. Mam oczywiście dokument kaucyjnych od tej firmy, więc mogę go podesłać gdyby było trzeba.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@dmodzelewski okej! Bardzo dziękuję za wyjaśnienie, skonsultuję to i wrócę do Ciebie z odpowiedzią, gdy tylko ją otrzymam. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

dmodzelewski
#7 Wielbiciel#

Witam czy już coś wiadomo w tej sprawie  @la_nika ?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@dmodzelewski muszę poprosić Cię jeszcze o cierpliwość. Wyjaśniam to i wrócę gdy tylko otrzymam odpowiedź!  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@dmodzelewski przepraszam, że musiałeś czekać. Zgłoś proszę w zakładce zwrot tak jak przy innych zwrotach.
Sprzedający ma obowiązek zwrócić Ci całość wpłaty - kaucję oraz koszt towaru i dostawy. W przypadku odstąpienia od umowy do 14 dni bez podawania przyczyny i zwrotu towaru jako konsument musisz zapłacić za przesyłkę zwrotną do sprzedającego. Natomiast sprzedający – wraz z pieniędzmi za przedmiot – powinien zwrócić Ci koszt przesyłki w pierwszą stronę w wysokości równej najtańszej przesyłce w ofercie.
Na Allegro systemowo nie może zwrócić Ci więcej, niż kwota zakupu (czyli w tym przypadku 1130 zł), więc zwrot kaucji powinnien przelać Ci na konto bankowe.
Konsultowałam to z działem prawnym, z prawnego puntu widzenia należy Ci się zwrot pełnej kwoty. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów