anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zwrócić produkt niezgodny z opisem od osoby prywatnej z wyłączoną możliwością zwrotu zakupu?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Stachu21372
#7 Wielbiciel#

Kupiłem UPS o mocy 525W i po zrobieniu testów urządzenie się wyłącza przy około 310 W i chciałbym zwrócić produkt bo w opisie aukcji nic nie było napisane o takiej wadzie ale kupiłem od osoby prywatnej i ta osoba ma wyłączoną możliwość zwrotu. Napisałem do sprzedawcy z tym problemem, on mi napisał żebym wysłał produkt na konkretny adres ale nie jest to procedura przeprowadzana przez allegro więc mogę nie otrzymać zwrotu pieniędzy i nie wiem czy mam tak zrobić czy nie?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nawet jak to jest prywatny sprzedawca to możesz złożyć reklamację z tytułu rękojmi jako niezgodność produktu z opisem. W razie problemów masz narzędzie "dyskusja" oraz Allegro Protect.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Stachu21372 dopytaj ale napisal ci byś odesłał na własny koszt na reklamację z tytulu niezgodności towaru z umową. Jeśli potwierdzi to wysylasz on ma 14dni na odpowiedź reklamacyjną gdzie naprawia lub wymienia lub zwraca kasę o czym decyduje sprzedajacy. Prawo do odzyskania kasy przysługuje ci tylko jeśli w okresie rękojmi o ile jej nie wylączył w ofercie ta sama usterka wystąpi 3x. Za 2x możesz ubiegać się o zwrot częsci kasy w formie rabatu 

oznacz moderatorów
Barzy_TPI
#13 Ambasador#

@az1rael  napisał(a):

Prawo do odzyskania kasy przysługuje ci tylko jeśli w okresie rękojmi o ile jej nie wylączył w ofercie ta sama usterka wystąpi 3x.


@az1rael Wydaje mi się, że w przypadku niezgodności przedmiotu z opisem i/lub w przypadku zatajenia wad przedmiotu, można skorzystać z rękojmi, nawet gdy sprzedający ją wyłączył. Kiedyś, gdy wertowałem temat rękojmi w KC, to chyba widziałem takie zapisy.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Barzy_TPI właśnie się kapnąłem że to zakup od osoby prywatnej więc nie obowiązują zapisy ustawy konsumenckiej, tylko kc art 540 o spełnieniu wzajemnych wierzytelności jedna strona zobowiązuje się wydać przedmiot druga za niego zapłacić. Mój błąd. Czyli nie może odstapić od umowy bo żeby umowę kupna sprzedaży uznać za nieważną obie strony muszą się zgodzić na jej rozwiązanie. Ale ma pelne prawo żądać wydania przedmiotu umowy. Powinien wnieść reklamację czyli towar odesłać i oczekiwac decyzji w terminie max 14dni od złożenia. W przypadku nie spełnienia żądania ponowić je wyznaczając termin nieprzekraczalny dając do wyboru wydanie towaru lub zwrot kasy. W sumie reklamację powinien wnieść przez dyskusję bo akurat minie te 14dni do wniosku o ap w razie przypału.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Stachu21372 Jak masz obawy to zrób to z pomocą Allegro, oczywiście i tak będziesz musiał odesłąć ten produkt, ale masz pomoc Allegro: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Stachu21372 a nie było tam 525 VA ??? i ma 300 W sprawdź ofertę zanim wyślesz ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Stachu21372 Najlepiej daj link do tej oferty.

oznacz moderatorów
Stachu21372
#7 Wielbiciel#

juz zalatwione jest

oznacz moderatorów