anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zwrócić przedmiot jeżeli upłynął już termin i taka opcja się nie pojawia?

7MARCO7
#8 Zapaleniec#

Dokonałem zwrotu ,który został zaakceptowany przez sprzedającego. Poprosił mnie o wypełnienie karty zwrotu ale upłynął termin i jest ona nieaktywna. Jak ją aktywować. Dzięki za podpowiedź

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

xyz96
#21 Demiurg#

@7MARCO7 Nie da się. Wystarczy, że poinformowałeś mailem sprzedawcę o zwrocie - to jest odstąpienie od umowy i to wystarczy. Sprzedawca nie może wymagać karty zwrotu na stronie Allegro.

oznacz moderatorów

7MARCO7
#8 Zapaleniec#

Dzięki. Towar jest u sprzedawcy. Odesłałem w celu wymiany na nowy lub zwrot należności. Sprzedawca przystał na zwrot środków ale poprosił o wypełnienie formularza zwrotu.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

7MARCO7 po terminie tego nie zrobisz .Sprzedawcy musiwystarczyć Wasza konwersacja mailowa .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@7MARCO7 Czyli była to reklamacja, a nie zwrot bez podania przyczyny. Sprzedawca cwaniak, chciał wypełnienia formularza zwrotu bez podania przyczyny aby odzyskać prowizję. Nie musisz tego robić.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

7MARCO7 Wystarczy mail , ale dla spokojności jeśli chcesz załącz w przesyłce zwrotnej papierowe odstąpienie od umowy  . Możesz napisać swoimi słowami lub według wzoru jaki każdy sprzedający ma na stronie oferty w zakładce ,, zwroty ,,

oznacz moderatorów

7MARCO7
#8 Zapaleniec#

Bardzo Państwu dziękuję za dotychczasową pomoc. Aktualnie czekam na odpowiedź od sprzedawcy po wysłaniu maila z prośbą o rozwiązanie umowy i przelania środków na podane konto.

oznacz moderatorów

7MARCO7
#8 Zapaleniec#

Witam ponownie, sprzedawca wystawił korektę faktury VAT i teraz warunkuje zwrot należności od przesłania potwierdzenia księgowania korekty. Przyznam szczerze ,że nie bardzo wiem o co chodzi. Faktura była wystawiona 1 VI ,korekta 18.VI więc moja księgowa zaksięguje oba dokumenty dopiero w lipcu a o takim dokumencie nie słyszałem. Zanim zadzwonię w poniedziałek do księgowej może ktoś z Państwa wytłumaczy o co chodzi? Z góry dzięki.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

7MARCO7 I baaardzo prawidłowo , na podstawie korekty może pomniejszyć podatek należny . Korektę księgujesz zgodnie z datą jej wystawienia . Czerwiec oddajesz księgowej na początku lipca . Czyli gra i buczy .

oznacz moderatorów

7MARCO7
#8 Zapaleniec#

Czyli de facto (oddaję dokumenty ok. 18 lipca) kasa wpłynie za ponad miesiąc? Ponad miesiąc bez towaru i kasy. Pierwszy raz w ciągu kilkunastu lat zakupów na Allegro zwracam towar, dlatego się uczę .Jak wiadomo za naukę trzeba płacić. Niestety nie jest to fajne. Rozumiem, że księgowa wyda mi jakiś dokument?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

7MARCO7 jesteś przedsiębiorcą  ,powinieneś zdawać sobie sprawę jak się to odbywa. Ale... widzę ,że chyba nie do końca rozumiesz procedurę  .

1. otrzymaleś korektę od sprzedawcy - tak 

2. oddajesz księgowej jeden egzemplarz - tak 

3. drugi egzemplarz podpisujesz i odsyłasz sprzedawcy - czy tak ?

4. Sprzedawca otrzymuje korektę , zwraca kasę - tak

Jeśli jeszcze masz jakieś wątpliwości  -pytaj . 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

7MARCO7 jeszcze jedno ... pamiętaj o dacie w okolicy podpisu na korekcie .

oznacz moderatorów

7MARCO7
#8 Zapaleniec#

aaaaaa.....to takie proste! No tak, nie było wcześniej takiej potrzeby ale lubię się uczyć. Jak mawia klasyk - ,, mądrego to i przyjemnie posłuchać ''. Serdecznie dziękuję za pomoc. Miłego weekendu, pozdrawiam

oznacz moderatorów

7MARCO7
#8 Zapaleniec#

Witam ponownie,

chciałbym Wszystkim jeszcze raz podziękować za rady oraz życzyć  samych pozytywnych zakończeń , tak jak u mnie. Trafiłem na solidnego sprzedawcę i sprawa jest zamknięta. 

Pozdrawiam 

oznacz moderatorów