anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zwrócić zakup do Chin?

Chester1311
#8 Zapaleniec#

Witam, zaryzykowałem niestety i pierwszy raz zakupiłem coś z chin, przez allegro oczywiście. Telefon okazał się podróbką huawei p20 pro. Na aukcji nic nie pisalo ani nie wskazywało na to iż telefon jest podrobiony. Boję się o to jak teraz zrobić zwrot ponieważ jest taka opcja , i jak to się odbywa?  Boję się także iż odeślę telefon i nie otrzymam zaworu pieniędzy. 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Chester1311 Cześć. 🙂 Jeśli produkt jest niezgodny z opisem, to możesz złożyć reklamację. Najlepiej skontaktuj się ze sprzedającym i poinformuj go o tej sytuacji.

Nie martw się, że nie otrzymasz zwrotu pieniędzy, ponieważ Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy i w razie jakichkolwiek problemów masz możliwość skorzystania z Allegro Protect (https://allegro.pl/dla-kupujacych/allegro-protect

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Chester1311   " Telefon okazał się podróbką huawei p20 pro."

To coś nowego, nie wiedziałem że chińczycy podrabiają własne marki, bo przecież Huawei to chińska firma.

Pamiętaj tylko że jeżeli postawisz zarzut podrobienia marki to na ciebie spada obowiązek udowodnienia że to podróba. A może się okazać że to nowsza lepsza wersja.

oznacz moderatorów

Chester1311
#8 Zapaleniec#

IMG_20230827_085514_edit_147538495902487.jpg

oznacz moderatorów

Chester1311
#8 Zapaleniec#

IMG_20230826_115630_edit_148451188335681.jpg

Różne wycięcia w rogach, inny kolor wyświetlacza na pewno nie OLED, w p20 lite jest identyczny wyświetlacz z takimi samymi barwami i rozdzielczości ą. wycięcie na kamerę jest szersze i zachodzą za niego ikony powiadomień, brak możliwości zaktualizowana oprogramowania z emui 10 na 12 , i oczywiście przy użytkowaniu wyczuwalne wolniejsze działanie telefonu niż mój zużyty intensywnie  od 3 lat oryginał. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Chester1311 cena nie dała Ci do myślenia ? przecież większość tego asortymentu z tego kierunku to podróbki głośniki, słuchawki, telefony itp. 

Zgłoś zwrot, pakuj telefon i odsyłaj, jak będzie problem ze zwrotem kasy masz ochronę allegro 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Chester1311 A co oryginał za 1/3 ceny, przecież to nie podróbka tylko oryginał na inny rynek, zapewne tak sobie Chińczycy tłumaczą, odesłania to niestety problem finansowy. Tylko dyskusja, może sprzedajacy zaproponuje inne wyjście: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

Chester1311
#8 Zapaleniec#

Tak po wysłaniu zdjęć porównując h z moim tel prosił o odesłanie tel. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Chester1311 Z ciekawości - pokaż link do oferty z której zakupiłeś.

oznacz moderatorów

Chester1311
#8 Zapaleniec#

https://allegro.pl/oferta/smartfon-huawei-p20-pro-6-gb-128-gb-zmierzch-12466400797

 

 

100% pozytywnych komentarzy , jednak niestety ale byłem pełen nadzieji 

oznacz moderatorów

Chester1311
#8 Zapaleniec#

24.08 dostał pierwszy negatyw  teraz sprawdziłem, też kombinowany telefon  

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Może czas na zmianę konta uznał. ☹️

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@Chester1311 już sprzedaje ponownie. Allegro osunęło mu kilka negatywów, bo zapewne łamały regulamin serwisu. Trzy kolejne negatywy zostały zamienione na pozytywy - był to warunek zwrotu pieniędzy za telefon. Więc teraz może ponownie sprzedawać podróbki - receptura jest podana w komentarzach tych, co połapali się, że jest coś nie tak. Komentarze pozytywne często mają negatywne treści, zwłaszcza te, które były wystawione aby otrzymać zwrot pieniędzy za bubel. Allegro toleruje takie praktyki?

@ko_alka

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

A te pozytywne komentarze nie martwią Ciebie? tel_2.jpgtel1.jpg

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów