anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zwrócić zamówione przez osobę trzecią grzejniki, które są przeznaczone dla mnie?

Client:93230115
#7 Wielbiciel#

Hydraulik wystawił na mnie fakturę za grzejniki, dwa były na zamówienie i nie da się ich wrócić. Ja ich nie chce bo ważą po sto kilo i są za ciężkie na poddasze. Jest wpłacona zaliczka tysiąc ale na hydraulika. Chcę wrócić tą fakturę i jakim prawem przyszła na mnie, nic nie podpisywałem 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

TOPe-commerce
#13 Ambasador#

to już kwestia dogadania się z hydraulikiem bo to on ze swojego konta zamawial wiec jest odpowiedzialny za towar. rozumiem ze zaliczka byla dana hydraulikowi i on wplacil sprzedajacemu? podsumowujac ty zamowiles/as u hydraulika wiec to on przy rezygnacji z zamowienia ma obowiazek zwrotu i dopiero dogadywac sie z sprzedajacym na allegro

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:93230115 Kupiłeś to na firmę? Nawet jeśli tak, masz prawo do zwrotu. Wystawienie faktury nie jest jednoznaczne z obowiązkiem zapłaty. Wyślij hydraulikowi lub rzeczywistemu sprzedawcy oświadczenie o odstąpieniu od umowy i zażądaj zwrotu wpłaty, niestety musisz odesłać towar hydraulikowi lub sprzedawcy na swój koszt. Jeśli masz problem z tym zakupem, otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poproś tam o pomoc Allegro.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:93230115, czy do zamówienia na Allegro doszło z Twojego konta czy konta hydraulika? Jeśli zamówienie złożył hydraulik, to on powinien wyjaśnić kwestię zwrotu ze sprzedającym. Jeśli Twój hydraulik jest złożył zamówienie na dwa grzejniki jako osoba fizyczna, podejmująca z przedsiębiorcą czynność prawną, jednak niezwiązaną bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową, może zwrócić towar w ciągu 14 dni i odzyskać środki finansowe.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Client:93230115
#7 Wielbiciel#

Tylko to wziął w hurtowni a hurtownia tych dwóch największych nie chce przyjąć a zaliczka jest na hydraulika więc bezprawnie faktura jest na mnie bo pewnie nie ma się jak z tego wywinąć 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:93230115możesz powiedzieć, kto dokonał zakupu grzejników i czy na pewno odbyło się to na Allegro.pl? Bez tych informacji niestety nie jestem w stanie Ci pomóc.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

TOPe-commerce
#13 Ambasador#

@mr_oma bez względu na to czy te dane kupujacego zostana podane czy tez nie i tak nikt nic nie wskura, @Client:93230115 musi odebrac pieniadze od hydraulika zgodnie z pkt. K.C. a co najwyżej hydraulik może prosić osobiście o pomoc tutaj i wtedy zadziała regulamin allegro.

Jest to prosty łańcuszek @Client:93230115 -K.C.-hydraulik-regulamin allegro- sprzedawca 

oznacz moderatorów