anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jaki jest czas na zwrot towaru?

luki343
#2 Obserwator#

Witam,

Mam pytanie od jakiego momentu jest liczony (wg. Allegro) czas na zwrot towaru? Nigdy na to nie zwracałem zbytnio uwagi ale dziś zauważyłem coś co działa znacznie na moją niekorzyść. Tzn. kupiłem towar z czasem wysyłki ~10dni, towaru jeszcze nie otrzymałem a zostało mi 10 dni na zwrot, i wychodzi na to że połowa czasu mi "przepadnie" zanim nawet otrzymam towar...

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

komis-bell
#21 Demiurg#

@luki343 Kupując od firmy czas na zwrot bez podania przyczyny wynosi 14 dni kalendarzowych - termin ten zaczyna bieg od kolejnego dnia po odbiorze paczki (jeśli odebrałeś paczkę np 18 stycznia to bieg terminu zaczyna się 19 stycznia). W tym są wliczone dni wolne od pracy, święta itp przy czym jeśli na ostatni dzień tego okresu wypada dzień wolny od pracy to przedłuża się on automatycznie do najbliższego dnia roboczego.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@luki343 Cześć. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy możesz złożyć w ciągu 14 dni od daty otrzymania przedmiotu.
Po złożeniu oświadczenia musisz odesłać produkt w ciągu kolejnych 14 dni (od czasu złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@luki343 
Jeżeli nie złożyłeś jeszcze oświadczenia o odstąpieniu od Umowy (z Art. 27 UoPK) to 14-dniowy czas na zwrot towaru do Sprzedawcy jeszcze nie biegnie. Jeżeli złożyłeś już ww. oświadczenie zanim otrzymałeś towar to czasu na zwrot (odesłanie do Sprzedawcy) masz coraz mniej (bo liczy się od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu)

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

+ 14 dni na odesłanie czy w zasadzie 28 dni.😁

oznacz moderatorów