anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jest jakaś bezpieczna forma zwrotu gdy sprzedawca nie ustalił zasad?

AdamAGP
#8 Zapaleniec#

Witam, czy jest jakaś bezpieczna forma zwrotu przez Allegro, jeżeli sprzedawca nie ustalił warunków zwrotu? Czy zostaje tylko wysłać towar i liczyć, że zrobi ten przelew?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@AdamAGP Cześć. Jeśli sprzedający nie ustawił warunków zwrotu, to być może jest sprzedającym prywatnym i nie przyjmuje zwrotów. Czy kontaktowałeś się ze sprzedającym w sprawie odstąpienia? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@AdamAGP A zakup konsumencki czy od sprzedającego prywatnego? prywatny nie musi przyjmować zwrotu chyba że wyrazi na to zgodę, masz reklamację jak towar jest niezgodny z opisem.

oznacz moderatorów

AdamAGP
#8 Zapaleniec#

Towar używany, uszkodzony więc niezgodny z opisem. Telefonicznie powiedział, że przyjmie zwrot i przeleje pieniądze. Pytanie czy zrobi jak powiedział. Czyli nie ma żadnej opcji zwrotu przez Allegro?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@AdamAGP Jeśli zakup nie był w ramach Smart, to możesz skorzystać z płatnych opcji zwrotu: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zasady-zwrotow-i-reklamacji/jak-skorzystac-z-platnych-metod-... 

Ewentualnie wykonaj zwrot we własnym zakresie i zachowaj numer listu przewozowego. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

AdamAGP
#8 Zapaleniec#

A można zrobić zwrot Allegro z Paczkomatu Inpost, ale pod adres? W Inpost jest taka opcja, ale czy w tym zwrocie Allegro inpost też? Mam obawy, że z paczkomatu by mi nie odebrał.

oznacz moderatorów

AdamAGP
#8 Zapaleniec#

Niestety mam wygaszoną opcję: ZWRÓĆ ZAKUP i pod spodem jest napisane "Sprzedający nie ustawił warunków zwrotu dla tego zakupu. Aby dokonać zwrotu:" Może muszę coś odblokować? Wpłacić na konto?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@AdamAGP Jeśli nie widzisz opcji zwrotu przez Allegro, to musisz nadać paczkę poza Allegro. Po prostu odeślij produkt i zachowaj numer śledzenia. To wystarczy, żeby ustalić losy paczki. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

AdamAGP
#8 Zapaleniec#

Rozumiem, a jak się okaże, że nie odebrał przesyłki, albo odebrał i nie przelał na konto, ani się nie odzywa, nie odbiera, to mam jakieś opcje, gdzie mogę liczyć na pomoc Allegro?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@AdamAGP Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy: https://allegro.pl/dla-kupujacych/allegro-protect 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów