anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

JESTEM NIEMCEM. SPRZEDAJĄCY ZALECA WSKAZANIE NIEAKTUALNEGO ADRESU

Client:90418528
#1 Nowicjusz#

Witam,
Byłbym wdzięczny za radę Panstwa.
Jestem niemcem. Wybrałem książki w koszyku. Po stronie wypełnienia formularza z adresem i danymi wskazałem adres niemiecki. Allegro obliczyła całkowitą kwotę, w tym dostawę.
ALE:
Sprzedawca powiedział, że kwota wysyłki nie wystarczyła i powiedział, że powinienem dodatkowo zapłacić. Zaproponowałem również, że wybiorę dodatkowe książki z asortymentu sprzedającego, aby zapłacić więcej za wysyłkę, ale także, aby zdobyć więcej potrzebnych książek. Sprzedawca się zgodził.
Ale po wybraniu dodatkowych książek wydarzyły się dziwne rzeczy:
1) Allegro mówi że „sprzedawca nie ma dostawy do Twojego kraju”
2) Sprzedawca twierdzi, że nie zna powodu i proponuje wskazanie fałszywego adresu w Polsce, że „to jest w porządku, osobno prześlesz mi później swój niemiecki adres”. W ten sposób oferuje za wszystko zapłacić. Odrzuca moje oferty płatności "przy odbiorze przesyłki kurierowi”, lub innej bezpiecznej dla mnie płatności (np. PaPal). Przekonuje, że płatność nie przepadnie, a to normalny sposób, wielu to robi i zastanawia się, czego się boję, przekonując mnie do zapłaty.

Moje pytanie brzmi: czy to normalne, czy też próbują mnie oszukać?
Byłbym wdzięczny za rady, ponieważ Allegro jest dla mnie przydatna, ponieważ interesuję się polską kulturą, językiem i chcę wkrótce tam zamieszkać.

Dzięki i witam wszystkich
Alex

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:90418528 nikt Cię nie próbuje oszukać. Na 99,9% sprzedawca, u którego kupiłeś, ma ustawione cenniki TYLKO dla wysyłek w Polsce! Dla zagranicznych są osobne cenniki. Jest to wyraźnie podane na Allegro. W przypadku książek (ciężkie) podanie kosztu wysyłkę za granicę może być problematyczne do ustalenia w ciemno (cenniki mocno skaczą do góry w zależności od wagi). Dlatego dobrze, że chcesz ustalić ze sprzedawcą cenę wysyłki do Niemiec. Napisz mu dokładnie co chcesz kupić, wrzuci to sobie na jakąś wagę, zmierzy gabaryt i poda Ci cenę wysyłki do Niemiec.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:90418528 pierwsza i zasadnicza sprawa -w obrocie zagranicznym nie ma przesylek za pobraniem .Dogadaj się ze sprzedawcą w sprawie kosztów wysyłki , temat byl wielokrotnie poruszany na tym forum .

oznacz moderatorów