anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Karta została obciążona bez żadnego zakupu na Allegro, co robić?

eAlegro
#8 Zapaleniec#

W dniu wczorajszym dostałem powiadomienie o blokadzie na karcie płatniczej z opisem transakcji ALLEGRO POZNAŃ. Nie dokonywałem żadnych zakupów od 3 tygodni, nie mam żadnych subskrypcji.

Transakcja natychmiast zgłoszona do banku, karta zastrzeżona.

ALLEGRO? - brak możliwości kontaktu w takich sprawach. Dopiero zamówiona rozmowa na 12 godzin później, w tym czasie przestępca może sobie działać bezkarnie.

A po odbyciu rozmowy, gdzie pracownik Allegro przyznaje, że nie podejmie żadnych działań bez zgłoszenia policji, prawdopodobnie działa sobie dalej.

W dobie XXI wieku, dla spółki giełdowej z ambicjami regionalnymi, dość chałupnicze podejście do bezpieczeństwa transakcji z takim czasem reakcji.

Mega rozczarowanie i zaskoczenie. Czas przejść do **piiip** i innych konkurentów.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@eAlegro Cześć. Rozumiem, że to musiała być dla Ciebie bardzo stresująca sytuacja. Czy ta płatność przeszła do realizacji? Jeśli masz taką możliwość, to prześlij nam proszę potwierdzenie tego przelewu przez ten formularz.  

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

eAlegro
#8 Zapaleniec#

Witam, nie chodzi o stres.
Niestety miałem już doświadczenia z kradzieżą danych karty pomimo odpowiednich zabezpieczeń.

Zaskakujący jest brak podjęcia tematu przez allegro, właśnie na tak wczesnym etapie kiedy jest to jeszcze blokada.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@eAlegro 1. Sprawdź w zakładce "konto" - "rozliczenia z Allegro" czy tam widnieje jakaś transakcja 2. Może to ktoś z rodziny kupił z Twojego konta i nie raczył Ci powiedzieć ? 3. Odepnij kartę od konta (wiem, że to utrudnia, ale każdorazowe wpisywanie danych karty jest bezpieczniejsze)

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@eAlegro Jeżeli koniecznie chcesz mieć kartę podpiętą do konta to włącz "dwustopniowe logowanie"

oznacz moderatorów

eAlegro
#8 Zapaleniec#

Zrobione

oznacz moderatorów

eAlegro
#8 Zapaleniec#

Dzięki.
Brak transakcji. Karty odpięte.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@eAlegro Musisz iść do banku. Oni powinni Ci dokładnie wyjaśnić co to za trasakcja i za co.

Oprócz tego dopóki jest tylko blokada na koncie, to można anulować transakcję. Ale zrób to w banku bo telefonicznie to zajmuje pól dnia. Niech Ci dadzą nową kartę.

oznacz moderatorów

eAlegro
#8 Zapaleniec#

To pierwsze co zrobiłem. Dzięki.

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Coś w tym jest. W środę dostałam sms z banku o próbie zapłaty 49 zł i braku środków. Ja na tą kartę przesyłam pieniądze z innego konta tuż przed płatnościami i to mnie uratowało. Na szybko  zablokowałam kartę i zamówiłam nową. W czwartek dzwonię do banku i co słyszę "próba zakupu była przez allegro". Miałam tę kartę podpiętą ze 2 lata i logowanie duetapowe. Na moim koncie nie ma śladu żadnych zakupów ani zapłaconych ani nie. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@kaliszaneczka-x Ja wiem, że to jest wygodne - podpięcie karty do konta Allegro ale.....Ja miałem 2 karty podpięte i po prostu odpiąłem je. Płatność zajmuje 2-3 minuty dłużej (czas na wpisanie danych z karty) ale jest bezpieczniejsza. Niestety coś za coś. Możesz też na wszelki wypadek zmienić hasło logowania. Sprawdzić komputer i telefon pod kątem wirusa.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kaliszaneczka-x @eAlegro 49zl jest to z pewności oplata za Smarta, zostaje ona pobrana automatycznie jak się ma podpiętą kartę.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@kaliszaneczka-x @eAlegro Ale kwota i za co powinna być widoczna w zakładce "rozliczenia z Allegro"

oznacz moderatorów