anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kiedy otrzymam zwrot wpłaty?

garciapio
#8 Zapaleniec#
  • Odstąpiłem od umowy przez firmatkę zwroty lecz nie otrzymałem jeszcze zamówionego towaru do ilu dni powinienem otrzymać zwrot pieniędzy na konto
oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

kostas11
#21 Demiurg#

@garciapio do 14 dni od odstąpienia, sprzedawca może się wstrzymać do czasu otrzymania towaru 🙂  

________
Κώστας
oznacz moderatorów

garciapio
#8 Zapaleniec#

Ale ja nie dostałem jeszcze towaru od sprzedającego

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@garciapio a wysłał i jest w drodze czy leży u sprzedawcy ? 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

garciapio
#8 Zapaleniec#

Leży u sprzedawcy lub go nie ma przesłał informację że mam czekać  do 8 czerwca, to zrezygnowałem 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@garciapio to powinien oddać do 14 dni max od wysłania pisma o odstąpieniu od umowy, jak minie 14 dni to poproś o pomoc w dyskusji allegro 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

garciapio
#8 Zapaleniec#

Dzięki 👍

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@garciapio 
Tu masz podobny wątek i w mojej opinii najlepszą opcję wyjścia z sytuacji :
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/co-mog%C4%99-zrobi%C4%87/m-p/342321/highl...
(odstąpienie, ale nie z Art. 27 UoPK - nie przez formularz zwrotu Allegro !)


*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@garciapio 
Nie zalecam odstępowania od Umowy z Art. 27 UoPK wypełniając formularz zwrotu na Allegro w sytuacji gdy towar nie został dostarczony - bo może to powodować niepotrzebne komplikacje dla konsumenta.
Wypełnienie formularza zwrotu z odstąpieniem z Art. 27 UoPK powoduje powstanie obowiązku zwrotu (odesłania) rzeczy przez kupującego w ciągu 14 dni od złożenia oświadczenia o odstąpieniu z Art. 27.

Jeszcze nie masz towaru, a już biegnie czas (14 dni) na jego odesłanie (zwrot).

do ilu dni powinienem otrzymać zwrot pieniędzy na konto
Art. 32 UoPK
3. Jeżeli przedsiębiorca nie zaproponował, że sam odbierze rzecz od konsumenta, może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od konsumenta do chwili otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez konsumenta dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów