anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kiedy sprzedający ma prawo odmówić zwrotu?

domiko1805
#7 Wielbiciel#

Chciałem zwrócic pompe ponieważ znalazłem usterkę nie z mojej winy wypaliłem 1 zbiornik a sprzedający napisał mi że towar jest uzywany i nie podlega zwrotowi jedyne co mi proponuje to wymiana lub naprawe na nowy a ale ja wolałbym zwrot pieniędzy. Z góry dzięki 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mdrogeria
#21 Demiurg#

@domiko1805 czyli zachowanie sprzedawcy jest zgodne z prawem , to do niego należy decyzja w jaki sposób ustosunkuje się do reklamacji .

oznacz moderatorów

domiko1805
#7 Wielbiciel#

A mogę to zobaczyć w regulaminie?

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@domiko1805 jakim regulaminie , wpisz frazę w google ,znajdziesz masę wątków dotyczących zasad reklamacji .,

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@domiko1805 Nie regulamin tylko ustawa.
Aktualnie to sprzedający decyduje o sposobie rozwiązania reklamacji - zwrot/naprawa/wymiana.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@domiko1805 Tak sprzedajacy ma prawo do naprawy albo wymiany przy reklamacji pierwszej, a zwrot to musi przyjąć ale może potrącić o tyle o ile zmniejszyła się wartość towaru.

LEW433_0-1689675051335.png

 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@domiko1805 Prawidłowo . Złożyłeś reklamację ,a sprzedający proponuje Ci naprawę bądź wymianę.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Proponuje ci to co trzeba zgodnie z prawem masz mozliwosc tylko reklamacji a o zalatwienie reklamacji decyduje sprzedawca czyli moze naprawic wymienic lub zwrocic kase w zaleznosci co mu latwiej zrobic

oznacz moderatorów