anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kiedy sprzedawcy dostrzegą kupujących?

anddzb
#9 Pomysłodawca#

Kupujący chciałby aby każdy sprzedawca dostrzegał nie tylko jego jako źródło zarobku ale i jako partnera. Jest to chyba jasne.

Tak więc dlaczego allegro nie promuje tego modelu. Gdy ta prosta zasada jest łamana przez sprzedających, a kupujący to sygnalizuje, to allegro udaje, że się przygląda i jakoś wniosków nie wyciąga. Ciekawym co WY na to?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

pinsplash
#21 Demiurg#

@anddzbA coś precyzyjniej? Bo wymienienie karygodnych zachowań Kupujących jest mega łatwe...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

anddzb
#9 Pomysłodawca#

Jeden z wielu przykładów, jest firma, uzbieralo sie sporo negatywnych komentarzy i co firma robi. Ponieważ w komentarzach widać jaki ma stosunek do kupująch postanawia się wybielić. Co robi? A no zamyka powoli działalność wystawiajac coraz mniej, a równolegle otwiera pod tym samym adresem drugą firmę i to ona z 100% pozytywów jest kontyatorką czasami nieetycznej sprzedaży. 

Rosumiem, że ten przyklad potrzebny jest moderatorom a nie innym kupujacym wiec go umieszczam ale wybaczcie nie zamierzam wymieniać katalogu przewinień, jeden już z nich próbujecie usunąć w nowym nadchodzacym regulaminie, ale mam wrażenie, że gdyby nie prowizje to mielibyśmy do dyspozycji tylko kolejne uwagi. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@anddzbTo ja ci odpowiem w drugą stronę. Kupujący zamawiają za pobraniem, nie odbierają i sprzedający muszą płacić za wysyłkę w obie strony ( bo i zwrot). A Sprzedający nie może wystawić komentarza.. no i ?

Ps . To co opisałeś jest zgodne z prawem a rynek to sam weryfikuje ( jak napisałeś - zamykają firmę)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

anddzb
#9 Pomysłodawca#

A gdzie masz te firmy które w opisie dostawy mają za pobraniem, to nie te o których ja piszę. Te mają wysokie koszty dostawy, towary mają takie, że dopiero po otrzymaniu widać stan faktyczny, a potem płaczą że muszą zwracać za zakup i koszty przesyłki. No idąc dale!j nie ma opcji komentarz o kupującym, bo po co allegro ten wrzodzik? To kupujacy utrzymują allegro i sprzedających. Tylko nie pisz, że nie ma takiego obowiązku jak inni piszą w odpowiedziach na uwagi. Wystarczy na razie bicia, bo przyklad ze zwrotami za pobraniem to mały procent uslug, a jednoczesnie cios poniżej pasa czyli deskredytacja.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@anddzbdyskusja staje się dziwna...nie wiem pełnia czy co?? Może tak jakoś merytorycznie?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

anddzb
#9 Pomysłodawca#

Nie rozumiem odniesienia do pełni, nie jestem wilkołakiem. Ponieważ allegro stara się być daleko od sporu, czasami odsyłając do sądu to mamy taka sytuację, że jak zaznacza wszystko jest zgodne z prawem. 

Prawo chroni kupującego, ciekawe dlaczego, a sprzedawca ma swoje prawa ale i obowiązki. Nie wolno sprzedawcy zrywać bezkarnie umów powstałych po wygraniu licytacji czy kup teraz. Zwrot pieniedzy to nie lekarstwo ba wszelkie błedy. Ja zawsze patrzę na problem ze zrozumieniem, ale sa jakieś ramy wciskanua kitu i tu allegro nie pomaga. 

Potrzeba merytorycznej dyskusji to nie kierowanie jej w stronę indywidualnych przypadków, a nadzieja na wypraciwanie kompromisowych rozwiązań na wyoadek W.

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

nie zamyka firmy ani nie otwiera drugiej firmy tylko drugie konto

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@dawal50 a równolegle otwiera pod tym samym adresem drugą firmę

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@pinsplash wiem że tak @anddzb napisał, moja odpowiedź była do niego a nie Ciebie - skoro pisał o "100% pozytywów" to chyba miał na myśli nowe konto na allegro a nie nową firmę

oznacz moderatorów

anddzb
#9 Pomysłodawca#

Wiem, że adres może byc rozumiany w podwojny sposób. Ja miałem na myśli adres odbioru osobistego i siedziby firmy, bo tylko on może określić, że to ta sama osoba prowadzi sprzedaż. Ponieważ allegro nie udostępnia danych KRS to w przypadku spółek jest trudno dojść kto stoi po drugiej stronie. 

Tak więc wyjasniam, żonglerka kontami aby uciekać od odpowiedzialności i kar allegro, podobno grożą palcem. 

oznacz moderatorów