anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kiedy wróci opcja dla kupujących szukaj w opisach?

MAMY ROZWIĄZANIE!
oliwka78
#8 Zapaleniec#

Niedawno mi zginęła bardzo przydatna funkcja szukaj w opisach. Be tego nie da się szukać konkretnej oferty. Proszę ją przywrócić.

Szukam płyn OCP. 

Wyszukiwarka mi sama zmienia na płyn OP i 11 stron. Ale to całkiem inne produkty do innej branży.

Tymczasem ja szukam płyn do udrażniania głowic firmy OCP. Aukcja istnieje bo po 2h ręcznego szukania jest ale w 5sekund jak normalnie  wyszukać się nie da.

Komu to przeszkadzało?

 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@oliwka78 Cześć. Masz na myśli ten przycisk?

ko_alka_0-1649333115060.png

Jeśli nie widzisz go na swoim koncie, to wyczyść proszę pliki cookies w przeglądarce. 

Jeśli algorytm automatycznie sugeruje Ci inne wyszukiwanie, możesz kliknąć w "Przekierowano z płyn OCP" i otrzymasz pierwotne wyniki wyszukiwania:  

ko_alka_1-1649333232056.png

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
oliwka78
#8 Zapaleniec#

Tak chodziło o przycisk. Wyczyszczenie plików cookies w przeglądarce pomogło.

Dziękuję bardzo za szybką reakcję i pomoc.

oznacz moderatorów
patrykz1103
#8 Zapaleniec#

Mam podobny problem. Nie widzę przycisku "Szukaj też w opisach ofert". Czyszczenie ciasteczek nie pomogło. Jeśli jednak wyloguję się z konta allegro, to opcja się ponownie pojawia. Ciągłe dopisywanie &description=1 do adresu jest uciążliwe. Można coś z tym zrobić?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@patrykz1103 Czy mogę Cię prosić o zrzuty ekranu jak to u Ciebie wygląda? Poproszę, żeby na zrzucie był widoczny pasek URL, data oraz godzina. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
patrykz1103
#8 Zapaleniec#

@ko_alka screen poniżej. Ciekawostka jest taka, że po zalogowaniu na inne konto allegro, opcja się pojawiła. Po ponownej zmianie konta znika.

2022-09-18 at 19.jpeg

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@patrykz1103 Czy masz zaktualizowaną przeglądarkę i system?

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
patrykz1103
#8 Zapaleniec#

Tak, wszystko aktualne. Nie wydaje mi się jednak, żeby miało to wpływ. Raczej stawiałbym na ustawienia konta albo jakieś testy A/B. Sprawdzałem chrome, firefox, safari. Wszędzie to samo. Jak jestem wylogowany, jest ok. Jak się zaloguje na to konto, opcja znika.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@patrykz1103 Hej 🙂 Otrzymałam potwierdzenie, że do 20.09. trwa test, który u niektórych użytkowników wyłącza możliwość wyszukiwania w opisach. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
patrykz1103
#8 Zapaleniec#

Dzięki za informację. 

oznacz moderatorów
patrykz1103
#8 Zapaleniec#

@ko_alka czy jest opcja wypisania się z tych testów A/B? Opcja szukania w opisach znowu dzisiaj zniknęła, a przeglądanie Allegro bez niej jest dla mnie strasznie uciążliwe.

oznacz moderatorów
_M-i-s-i-e-k_
#7 Wielbiciel#

Tez bym chętnie się z nich wypisał, tylko utrudniają wszystko. Ale niestety raczej nie ma takiej opcji.. Są chyba tylko dwa sposoby na pominięcie tego:  wyszukiwanie w aplikacji lub trzeba się wylogować. Niestety skoro to testują to może opcja zniknie na stale dla wszystkich, kiedyś już ja usuwali i potem przywrócili. 

oznacz moderatorów
pleha1
#7 Wielbiciel#

kiedy opcja wróci?

oznacz moderatorów
ukaniow
#7 Wielbiciel#

To jest DRAMAT co Allegro robi, wyszukiwanie bez opisu ofert nie ma dla mnie sensu, rzygam już tym całym testem.

Ile można dopisywać do urla'a &descriptnion=1 ?????? lub szukać produktu przez google i wchodzenie przez linka

Kiedy skończycie ten żałosny test i przywrócicie możliwość wyszukiwania w opisach ofert.

Cisną mi się bardzo niecenzuralne słowa w stronę zarządu Allegro, nie wyrażałem zgody aby być królikiem doświadczalnym. Jak obetniecie tę funkcjonalność to będę zmuszony odejść od was pomimo tylu lat razem....

Może jeszcze ten debil który zamiast pomyśleć nad rozwiązaniem architektonicznym odciążającym bazę danych chce skasować podstawową funkcjonalność serwisu, zaproponuje google aby nie szykało w opisach na stronach tylko w URL'ach...

Jako chory umysł wpadł na tak debilny pomysł....

oznacz moderatorów
jacora
#7 Wielbiciel#

Też mi zniknęło. Mam wrażenie totalnego lekceważenia klientów przez Allegro. Teraz używam dwóch przeglądarek. Na jednej nie jestem zalogowany (i tam mam możliwość "szukaj też po opisach okien"), a na drugiej (gdzie już jestem zalogowany) kupuję. Nie jest to kwestia ustawień komputera czy przeglądarek. Po prostu Allegro pozbawiła część klientów możliwości korzystania z tego ułatwienia. Na szczęście są też inne portale aukcyjne. Po 20 latach czas się rozejrzeć.

oznacz moderatorów
pulikow
#7 Wielbiciel#

Parę lat temu był podobny eksperyment... Wrócili do możliwości szukania w opisach.

Widać znów coś kogoś męczy i kombinują.

Opcja "szukaj w opisach" jest bardzo przydatna. Co z tego jak jest teraz milion parametrów do wypełnienia przy wystawianiu oferty jak i tak się tam wszystkiego nie da opisać.

oznacz moderatorów
jacora
#7 Wielbiciel#

tak, oczywiście jest ta opcja dla nas bardzo przydatna. Dlaczego komuś przeszkadzała? Dlaczego ktoś nas jej pozbawił? Podejrzewam, że komuś przeszkadzało, że łatwiej i trafniej odnajdowaliśmy interesujące nas oferty. Może głównie dlatego, że ta opcja ułatwiała też wyszukiwanie ofert z najniższą ceną. Pewnie ktoś chce na nas trochę więcej zarobić.  

oznacz moderatorów