anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kilku roznych sprzedawcow -te same opinie o produkcie

KOLUMB30
#7 Wielbiciel#

Dlaczego Kilku rożnych sprzedawców z rożnych części polski ma identyczne opinie o produkcie z komentarzami do tego samego produktu nowego lub używanego ?

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

LEW433
#21 Demiurg#

@KOLUMB30 Bo opinie o tym samym produkcie są widoczne u wszystkich.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Dodatkowo - to mogą być opinie o całkowicie różnych przedmiotach, lecz w systemie Allegro powiązanych z tym samym produktem.

To taka mała paranoja Allegro.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@KOLUMB30 Allegro tworzy bazę produktów. Jeżeli wielu sprzedawców wystawia ten sam produkt, pojawiają się u nich wszystkich te same oceny tego samego produktu z bazy.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

@xyz96 Tak dla jasności - to nie Allegro tworzy bazę produktów. Tworzą ją zmuszani do tego przez Allegro sprzedający. Allegro samo od siebie nigdy nie potrafiłoby stworzyć takiej bazy. To jest niemożliwe. Więc standardowo jest to przerzucone na sprzedających. Obecnie jest to jeden wielki chaos. I tak będzie nadal. Sprzedawca może błędnie powiązać swoją ofertę z produktem z bazy (mało prawdopodobne, ale zdarza się), Allegro automatycznie powiązuje ofertę sprzedawcy z produktem z bazy (często mylnie). Stąd wynikają kwiatki typu: wpisujesz kod EAN w wyszukiwarkę i widzisz w wynikach różne przedmioty.

Obecnie sprzedający wystawiając przedmiot ma do wyboru co najmniej kilka różnych pozycji w bazie danych (dotyczących tego samego przedmiotu) z różnie wpisanymi parametrami.

W związku z tym oceny typu "opinia o produkcie" zawodzą - nie wiadomo jakiego faktycznie przedmiotu one dotyczą.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@maxr01, dziękuję za Twoją opinię. Jeśli naświetlisz konkretny problem, chętnie się do niego odniesiemy.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Co tu naświetlać ? Całość to jeden wielki problem.

 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@eightbitclone2, łatwiej odnieść się do konkretnego przykładu, stąd moja prośba.  

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

KOLUMB30
#7 Wielbiciel#

Przyklad:

2 aukcje  jedna z częścią używaną   druga z nową , rożni sprzedawcy

https://allegro.pl/oferta/sonda-renault-laguna-ii-2-1-6-16v-258006046-satis-9958217380

 

https://allegro.pl/oferta/renault-megane-i-ii-laguna-sonda-lambda-oryginal-7897313043

Opinie o produkcie  z komentarzami te same  i pewnie nie dotycza zadnego z w/w  bo te same komentarze byly u innych sprzedajacych jak poszukiwalem tej sondy .

 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@KOLUMB30 To opinia samej części nie części sprzedawanej przez danego sprzedawcę. Jeśli posiada tą właśnie część tego producenta.

Wiem, wprowadza to zamęt względem dokonania zakupu u konkretnego sprzedawcy i opinie mogą być zafałszowane jeśli ktoś sprzedaje podrobioną część danego sprzedawcy wskazując na oryginalną.

Musisz się sugerować opiniami sprzedawcy a nie części. Nic więcej się nie da zrobić do póki allegro nie zrobi osobnej opinii niezależnej i odróżniającej się od pozostałych.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

eladowarki
#8 Zapaleniec#

Dokładnie zgadzam sie jest to nie uczciwe, że klienci widza jakieś opinie zdjęcia niesprzedawanego produktu wprowadza to zamęt i klienta w błąd. Klient nie powinien takiego czegoś widzieć na naszej aukcji i klient zgodnie z prawem nie powinien być wprowadzany w błąd. Aukcje mają być czytelne i nie wprowadzać w błąd , a to, co zrobiło allegro to jakaś paranoja. Zmienili allegro, żeby aukcje były czytelne a zrobili sami wprowadzanie w błąd klienta, gorzej nie można tego było zrobić.

Np mam ogniwo 18650, które nasze ma parametry 100% dobre, a inny sprzedawca ma zleżana partie i klienci opisują, ze jest słabej jakości lub zdjecia testowane, które pojawia się na naszej aukcji wiąże to nas z innym sprzedawca na naszych aukcjach . Nie ma to kompletnie odniesienia do takich produktów, które mają normy lata i złe przechowywanie !!!!!

 

https://allegro.pl/oferta/akumulator-litowo-jonowy-samsung-18650-3500-mah-1-szt-15088910002

Wprowadza to w 100% w błąd klienta o danej jakości produktu obecnego sprzedawcy, łączy to produkt z innym sprzedawca na naszej aukcji to nie powinno mieć miejsca !!

https://allegro.pl/oferta/akumulator-litowo-jonowy-samsung-18650-3500-mah-1-szt-15088910002

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Wam tak ale przecież to zawracanie Wisły kijem...

 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@mr_oma problemem jest między innymi to, że sporo kupujących w ocenach produktu wpisuje swoje odczucia dotyczące transakcji i sprzedającego. Dla przykładu, sprzedaję wkład lusterka, jedna z ostatnich ocen brzmi tak:

"towar dotarł niezabezpieczony i uszkodzony, brak kontaktu z kupującym, brak odpowiedzi na maile, nie polecam"

to jest ocena produktu jaką wystawił jakiemuś sprzedawcy jakiś tam klient. Niestety po powiązaniu produktów taka ocena wyświetlana jest przy moim produkcie i sugeruje kupującemu, że to ja jestem tym kiepskim sprzedawcą. Z drugiej strony moje pozytywne oceny pracują na rzecz tego cwaniaka, który wysyła ludziom kiepsko zabezpieczone paczki i nie ma z nimi kontaktu. Dlaczego moja ciężka praca ma przynosić wymierne koszyści komuś, kto nie szanuje klientów ? a ktoś inny ma obniżać zainteresowanie moją ofertą swoimi kiepskimi ocenami ?

Jeśli według allegro to fair i tak ma wyglądać system ocen, to ja nie mam więcej słów. to tylko jeden z przykładów, a paktycznie przy każdym produkcie mógłbym doszukać się tego typu ocen, które całkowicie zaburzają ogląd sprzedającego przez kupujacych i wprowadzają po prostu zamęt w systemie komentarzy i ocen produktów.

Nie wspomnę o błędnie powiązanych produktach, czy tanich zamiennikach łączonych z oryginałami. to jest temat rzeka i można byłoby tutaj tony przykładów podrzucić.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Jeden sprzedawca się stara ma SS a inny żeruje na jego renomie wciskając podobne przedmioty o niższej jakości i mając gorszą obsługę klienta .Takie rozwiązanie jest nie do przyjęcia ,traci sens czyjś wysiłek a z drugiej strony inny z automatu ma wychwalony towar nawet jak sprzedaje uszkodzony.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@KOLUMB30 Oczywiście powiązanie produktów nie jest do końca sprawiedliwe, ale z zasady jeżeli dotyczy tego samego to oczywiste jest, że powinno wyświetlać przy każdym. Ocena produktu nie powinna być oceną sprzedającego, nie zawsze tak jest.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@mikeza @mwmonety Raczej to zupełnie bez sensu i sam nie mogę zrozumieć celu połączenia tego w taki sposób. Dla tych rzetelnych i uczciwszych sprzedawców jest to zmora, dla tych gorszych co kombinują np z jakimiś podróbkami jest to zbawienie, czym w efekcie cierpią Ci pierwsi a kupujący są wprowadzani w błąd i skołowani.

Fajnie gdyby pomysłodawca tego elementu się wypowiedział i wyjaśnił jaki ma to mieć cel oraz wskazał wszystkie za i przeciw.

W moim odczuciu jako kupującego, nie tyle, ze jest to niezrozumiałe to dopatruje się w tym jakiegoś podstępu, który ma wybielać nieuczciwych bądź też nierzetelnych sprzedawców w sprzedaży podróbek lub innych ich "ułomnościach sprzedażowych"

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Laser1_TK
#10 Popularyzator#

Bazę robimy my Sprzedawcy a nie Allegro.

Jeden zrobi bazę a wielu się podpina pod dany towar.

oznacz moderatorów

Farbasek123
#7 Wielbiciel#

Przez ten system mam mega problem z kupieniem np rowerku spiningowego. U różnych sprzedawców z różnymi ofertami wyskakują te same i komentarze przy niby tym samym produkcie który oferują. Teraz nie wiem który sprzedawca oferuje dobry sprzęt który jest oceniany indywidualnie. Każda oferta powinna mieć swój indywidualnt system oceny i komentarzy u każdego sprzedawcy. Allegro powraca do swojego starego modelu gdzie trzeba było się bać przy zakupach czy nie zostanie się oszukanym...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jest to ocena tego samego produktu niezależne u kogo kupujesz, osobna jest ocena sprzedającego, oczywiście zawsze masz możliwość zwrotu towaru.

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@LEW433 " ...zawsze masz możliwość zwrotu towaru..."

No daj spokój. Chyba nie tędy droga.

Pomijając rosnące grono "dzierżawców" towaru, większość nie jest zainteresowana ganianiem paczek "w te i wewte".

@ZibiK30 Słusznie dopatrujesz się podstępu, ale jego cel jest inny.😉

oznacz moderatorów