anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kilku roznych sprzedawcow -te same opinie o produkcie

KOLUMB30
#7 Wielbiciel#

Dlaczego Kilku rożnych sprzedawców z rożnych części polski ma identyczne opinie o produkcie z komentarzami do tego samego produktu nowego lub używanego ?

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

LEW433
#21 Demiurg#

@DECO-MASTER A co ma zrobić kupujący jeżeli allegro powiązało i szukanie pewnych towarów to przeprawa przez busz, No daj spokój. Chyba nie tędy droga. zapewne tędy też nie.😁

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@LEW433 Oj, tak. Zgadzam się. Drogi zaorane. To prawda. Nie ma to jak dobre błotko pod stopami 😒. Frajda dla obu stron.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Farbasek123, nie musisz się bać - od tego jest Program Ochrony Kupujących. Wystawiając opinię na Allegro oceniasz osobno sprzedającego oraz produkt. Opinie o produkcie są ocenami konkretnych przedmiotów przez ich właścicieli.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@mr_oma 
Wystawiając opinię na Allegro oceniasz osobno sprzedającego oraz produkt.

Jak wskazują podane przykłady - to jest Utopia. Kupujący bardzo często w opinii o produkcie wpisują uwagi pod adresem Sprzedawcy, a w ocenie sprzedawcy powszechne jest ocenianie produktu.

Opinie o produkcie są ocenami konkretnych przedmiotów przez ich właścicieli.

Być może taki był pomysł. Jednak rzeczywistość na Allegro jest taka, że opinie o produkcie są tym co Kupujący wpisał na temat pozycji katalogu podłączonej do oferty w której dokonał zakupu lub na temat jego sprzedawcy).

Dość powszechnym zjawiskiem jest, że opinię dostaje produkt którego kupujący nigdy nie miał w posiadaniu bo wziął udział w transakcji, w której ów produkt został połączony z ofertą innej rzeczy: np. zamiennika lub (o zgrozo) podróbki.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@A3dam wielokrotnie zwracałem uwagę na ten problem, wklejałem nawet konkretne przykłady przekłamań przy połączonych produktach i wypaczonych w ten sposób ocenach tych produktów. niestety allegro nie widzi w tym problemu, więc dałem sobie spokój.

Niestety proceder przekłamywania ocen jest świetnie wykorzystywany przez sprzedawców proponujących produkty gorszej jakości, które są podpinane pod lepsze i korzystają z opinii tych lepszych. Ten proceder jest widoczny praktycznie wszędzie. Odnoszę wrażenie, że portal ostatnimi czasy staje się bardzo łagodny dla wszelkiej maści cwaniaczków i kombinatorów skazując na pewien handlowy niebyt osoby uczciwe i starające się w sposób profesjonalny i pełny przedstawiać swoje oferty i produkty. Szkoda, że taką drogę wybrało allegro.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Maxadrian
#1 Nowicjusz#

Jeśli kupujący otrzyma podróbkę produktu (nie wiedząc o tym). Ocenia tak na prawdę całkowicie inny produkt niż pozostali kupujący, którzy nie zostali oszukani. Średnia statystyczna w tym przypadku nie jest średnią oceną produktu, ale średnią oceną różnych produktów, które ludzie kupują w ciemno. Katalog produktów powinien zostać wyraźnie odłączony od poszczególnych aukcji, gdyż aktualnie jest super narzędziem dla oszustów podpinających swoje oferty pod dobrze oceniane produkty.

99% kupujących nie ma pojęcia, że widzi oceny produktu ze wszystkich aukcji, na których ten produkt został do tej pory sprzedany i dodanie jednej linijki wyjaśnienia , małą czcionką "Opinie wystawiane są po zakupie dla produktów od różnych sprzedających" nie załatwia sprawy.

W zeszłym tygodniu kupiłem od super sprzedawcy (oznaczenie allegro) podróbkę. Zostałem oszukany. W opinii produktu mamy mix - 3tyś ocen pozytywnych. 20 ocen z jedną gwiazdką.
Jaki jest sens łączenia obydwu i wyliczania średniej? W komentarzach pojawiąją się pytania, skąd te pozytywne oceny, skoro podrobiony produkt jest najniższej jakości?  

oznacz moderatorów

eladowarki
#8 Zapaleniec#

Super sprzedawcy nie mają innego zajęcia jak odwoływać sie do opinii, które wprowadzają klienta w błąd. Dajcie nam jeszcze więcej roboty i nie będziemy mieli co robić jak tylko odwoływać się do  opinii , które klient nie zrozumiał, że tyczą ogólnej oceny. Już sam fakt odwołania się do zwrotu, pisania odwołań i potwierdzania, że zwrot poszedł, poza allegro jest wkurzający. Kiedyś  można było wysłać odpowiedź na odwołanie się wysyłając potwierdzenie z banku a teraz już nawet odwołacie nie można zrobić , bo muszę mieć środki na koncie allegro.

oznacz moderatorów

to_ja_asia
#3 Debiutant#

To chyba po prostu musisz wejść w komentarze sprzedawcy bezpośrednio z jego profilu. Tam powinno się nieco rozjaśnić, czy porządny sprzedawca czy oszust.

oznacz moderatorów

eladowarki
#8 Zapaleniec#

WPROWADZA TO W BŁĄD KLIENTA !!! Aukcje mają być czytelne i przejrzyste, a nie informujące gdzie tak naprawdę są oceny klienta produktu. Klient widzi opis zdjęcia produktu na aukcji sprzedawcy nie powinno być to dopuszczone , żeby wprowadzać klienta w błąd. Produkty mogą mieć swoje NORMY !!! np baterie ogniwa. Jeden producent sprzeda przeleżane ogniwa a drugi dba o to, na jego aukcji wyświetli się ogólna ocena produktu i zdjęcia klientów, którzy zrobili badanie. To skandal na całe allegro, że ktoś to dopuścił .

 

Klient nie powinien mieć ani grama wątpliwości, że to opinia ogólna lub nie tego produktu. U sprzedawcy nie powinno być żadnej opinii lub opisu innych sprzedawców .  Allegro walczyło o przejrzystość i niewprowadzanie w błąd klienta a samo zrobiło ogromny zamęt .  

oznacz moderatorów