anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

kontakt z Allegro kradzież konta

MAMY ROZWIĄZANIE!
tjaryma
#7 Wielbiciel#

Jak w temacie, ktoś za mnie wczoraj  zrobił zakupy, jak mogę z Allegro się skontaktować, żeby sprzedający nie wysyłali towaru? 

 

pozdr

 

TJ

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
Maniaq_2007
#7 Wielbiciel#

Mam to samo. Wczoraj w nocy zakupy jakichś gadżetów i badziewi. Większość transkacji udało się zablokować ale jeden ze sprzedawców nie zareagował na moją wiadomość, że nastąpiło włamanie do konta i żeby nie wysyłał paczki.

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Poprostu osdtepujesz od umowy, zamieniasz hasło i włączasz dwustopniową autoryzację.

oznacz moderatorów
Maniaq_2007
#7 Wielbiciel#

Ale paczka została juz wyslana na paczkomat wiec jak mam zwrocic towar? mam nadzieje ze inpost zablokuje paczke

 

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Wątpię, żeby zablokowali. Możesz napisać w jaki sposób się włamali, jak miałeś zabezpieczone konto, jak zapłacili? Jeśli miałeś podpięta kartę to usunołeś ją.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie masz dostępu do konta, czy masz ? masz kod odbioru, nie odbieraj, paczka wróci do sprzedającego jeżeli nikt nie odbierze, ty zrób zwrot w zakładce "Moje zakupy" czy odstąp od umowy zakupu. Jak "złodziej" odbierze to jest monitoring, napisz do In Postu.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@tjaryma @Maniaq_2007 Zgłosiłam Wasze konta do sprawdzenia. Proszę Was o zmianę hasła do konta Allegro, na pocztę i włączenie logowania dwuskładnikowego: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/logowanie-i-haslo/czym-jest-dwustopniowe-logowanie-i-dlaczeg... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Maniaq_2007
#7 Wielbiciel#

Karta była podpięta do konta niestety. Nie mam kodu odbioru gdyz zlodziej zmienil adres mailowy na ktory pewnie zostalo wyslane potwierdzenie wraz z kodem odbioru. Zglosilem sprawe do InPostu natomiast zeby zglosic sprawe na policji trzeba miec wolne chyba dwie doby i anielska cierpliwosc.

@ko_alka Dziekuje, konto juz zabezpieczylem i je odzyskalem wiec prosze zeby go juz nie blokowac.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Maniaq_2007 Rozumiem, oczywiście. Skontaktowaliśmy się ze sprzedającymi. 

Pamiętaj proszę, że bezpieczniejsze jest posiadanie różnych haseł do poszczególnych serwisów a w szczególności odrębnych haseł do skrzynek mejlowych i powiązanych z nimi kont w innych serwisach (jak np. do konta Allegro). Przeskanuj proszę urządzenia, na których korzystasz z Allegro, aktualnym oprogramowaniem antywirusowym. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
tjaryma
#7 Wielbiciel#

Dzięki bardzo wszystkim. Skontaktowałem się ze wszystkimi, którzy coś "mi" sprzedali, żeby wrócili te paczki i je anulowali przez INpost. 

oznacz moderatorów