anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Konto nieletniego bez zgody rodziców

Marcin_77
#7 Wielbiciel#

"Kolega" syna poprosił go o zrobienie przelewu na 1 zł, bo jego konto było zablokowane. Teraz już wiemy, że dzięki temu założył konto na allegor na jego dane. Nie wyrażaliśmy zgody jako rodzice na założenie konta przez nieletniego syna na Allegro, więc jak mogło ono zostać założone. Teraz przyszło wezwanie do zapłaty dla syna, za operacje przeprowadzane przez "kolegę". Co z tym zrobić? 

 

Kolega Tomek, nazwiska brak jedynie ksywa i brak kontaku. Dostępu do konta na Allegor również brak. 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

_Likos_
#21 Demiurg#

@Marcin_77  teraz jako rodzice poniesiecie skutki działania dziecka 😞 a swoją drogą skoro może już mieć własne konto bankowe to.... może powinien ponieśc tegu skutek ?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_Likos_ Moja córka też ma konto ale ja mam je podpięte pod swoje i widzę za co płaci i bym wyłapał taki ruch 😄 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro i tak będzie Cię ciągać tak długo aż nie dostanie swojego, więc opłać a co z synem. trzeba porozmawiać.😐

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Założyć konto na dowolne dane może każdy... tu problemem jest to, że syn potwierdził swoje dane przelewem ze swojego konta.

Należność niestety musisz uregulować - ciężko będzie to odkręcić o ile w ogóle będzie to możliwe 😐

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Marcin_77 a na pewno był to kolega, a nie ktoś podszył się przez FB z prośbą o taki przelew czy potwierdzenie SMS założenie konta ? 

Pisz do allegro z prośbą o sprawdzenie, może jak udowodnicie to odstąpią od opłat 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@az1rael @_Likos_ @LEW433 @komis-bell @mdrogeria zwróćcie uwagę że coś tu nie pasuje, skoro jest dług musiała być sprzedaż, więc gdzie jest kasa ? jak została wypłacona to musiała iść na konto właściciela przelewu weryfikującego, skan dowodu ? !

Druga sprawa rozwodzicie się o nieletności ale wystarczy przy rejestracji podać inną datę i już konto nie jest junior, a w przelewie nie ma daty urodzenia ( do złożenia konta ) konto jest zweryfikowane, problem się powinien pojawić przy wypłacie kasy ?

@Marcin_77 coś tu chyba Twój syn kombinuje 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@kostas11 Bo to był najpewniej 'kolega z internetu' - ot cała tajemnica. Kasa poszła na konto syna a ten pewnie przekazał ją dalej do 'kolegi'.


oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@komis-bell dlatego coś to podejrzane, i może być jak piszesz, bo jak to by był kolega to co za problem udać się na rozmowę i wyjaśnić sprawę ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 dlatego pisałem sprawa o oszustwo art 286 kk na policję i prędziutko wyjaśnią kto na jakiego słupa co brał. Mógł zamówić z ratami allegro przy tak upośledzonym systemie weryfikacji nie zdziwiłbym się jakby mu allegro przyznało albo wystawił coś czego nie ma i sprzedał ala blik tudzież poza allegro albo prowizja od transakcji widmo np odbiór osobisty

oznacz moderatorów

Marcin_77
#7 Wielbiciel#

NIe mogę zabezpieczyć konta allegro, bo nie mam do niego dostępu. Mnie zastanawia po co jest zgoda rodziców skoro nie jest ona w żaden sposób weryfikowana. Z mojego punktu widzenia Allegro nie zrobiło generalnie nic, aby zapobiec tej sytuacji. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Marcin_77 @A co według Ciebie miało zrobić allegro?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Marcin_77 zgłoszenie na policję oszustwa art 286 jeśli cokolwiek zalega na koncie ze spłatą. Ze zgłoszeniem do allegro podobnie jak będziesz miał termin sprawy i wyrok na kolegę inaczej narobi wam długów

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Z pewnością mają możliwości weryfikacji, ale nie sądzisz że największa wina jest po stronie syna?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 jak syn ma poniżej 13 lat to nawet wg prawa nie może mieć konta na allegro. Od 13 lat nabywa ograniczoną zdolność do czynności prawnych np może wziąć tel na abonament na siebie za zgodą rodzica 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@az1rael I co w związku z tym?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Yo że jak allegro dopuszcza założenie konta przez nieletniego to nie odpowiada on karnie za swoje czyny i też umowa nieletni allegro jest nieważna i nie można windykować

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@az1rael  jeśłi ma konto bankowe to ma powyżej 13 lat, co nie zmienia faktu że na tak młodych ludzi trzeba zwracać uwage bo nauka może być droga.

Chociaż jak czytam wpisy dorosłych o " dodatkowej pracy znalezionej przez fejsa a potem - zostałam oszukana" to dlaczego dziwić sie młodym ludziom?

Zycie uczy a za nauke trzeba płacić.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@_Likos_ dziecko na komunię może mieć już konto oszczędnościowe a allegro powinno przy weryfikacji wyłapać że niepełnoletni zakłada konto z danych z przelewu

oznacz moderatorów