anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Korygowanie faktury

Kasiakf
#1 Nowicjusz#

Witajcie, proszę o poradę: zakup na allegro na fakturę ale potrzebuję na niej nabywcy i odbiorcy. Dane  odbiorcy podałam w uwagach do zakupu.  Sprzedający wystawił mi fakturę tylko na nabywcę. Proszę się już drugi tydzień by wystawił korektę do faktury odmawia twierdząc że to mój błąd i ja mam wysłać do nich notę korygującą. Nie bardzo wiem gdzie miałam podać dane odbiorcy. Dane nabywcy są zaciągane do faktury automatycznie a dane odbiorcy należy wpisać, tylko oni raczej wiadomości nie czytają. Przynajmniej tak się mi wydaje. Poradźcie czy w takim wypadku to ja mam im wysyłać notę czy raczej oni powinni wystawić korektę z poprawionymi danymi.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

MikroLITY
#13 Ambasador#

Takie czasy, że dopiski w uwagach nie są czytane, bo najczęściej faktury wystawiają automaty.

Wystawiasz notę korygującą i dwa egzemplarze wysyłasz sprzedającemu. Nie każdy program do wystawiania faktur ma możliwość wystawienia korekty do danych nabywcy.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Kasiakf 

1. ustawy o VAT notę korygującą wystawia nabywca towaru lub usługi, który otrzymał fakturę zawierającą omyłki lub błędy. Aby wystawić notę korygującą, należy uzyskać zgodę sprzedawcy, czyli podmiotu wystawiającego fakturę (art. 106k.

________
Κώστας
oznacz moderatorów