anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Koszt dostawy w aukcji nie zgadza się z kosztem dostawy przy zamówieniu.

MARGITA3
#7 Wielbiciel#

W załączniku - zrzut ekranu z ofertą. W kosztach dostawy podane są ceny nieadekwatne do cen dostawy widniejących  po zakupie towaru. Planowałam zapłacić cenę za dostawę 12,99zł jednak po przejściu do realizacji zamówienia wyświetliła się tylko cena 24,99zł.  Sprzedający twierdzi, że cena 12,99zł dotyczy pakietu Smart. Ja uważam, że cena z pakietem smart w tym przypadku to 0zł . Czy tylko ja tak to rozumiem? Myślę, że jest to niedopatrzenie ze strony Sprzedającego - po mojej interwencji w swoich aukcjach skreślił kwotę 12,99 i jedyną opcją dostawy bez pakietu smart jest cena 24,99. Niemniej jednak uważam, ze zostałam wprowadzona w błąd i z racji tego powinnam dostać zwrot połowy kwoty, którą zapłaciłam ( towar kupiłam i zapłaciłam 24,99zł - nie 12,99 ). W korespondencji sprzedajacy uważa że wszystko jest ok. Nie chodzi nawet o tą sumę ale o zasadę i prawa konsumenta. Chyba, że się mylę. Proszę o opinie. Pozdrawiam! Małgorzatascreen3.png

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg sprzedawca sprzedaje pary i mu sumuje dwie przesyłki allegro smart. A na zwykłego kuriera ma jedna przesyłkę ustawioną na 24,99

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Client:44052296 

To coś się zmieniło? Teraz można jedną aukcję rozbić na 2 przesyłki?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Z oponami to jest dziwnie. Bo są opcje

Liczba opon w ofercie : gdzie można podać 1,2,3,4,5,6 sztuk
A potem Ustawienia sprzedaży i trzeba podać ilość sztuk które określasz jako sztuka, para, komplet

Sprzedający ustawił pewnie ilość opon 2 a liczbę określił jako para

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Client:44052296 

 Faktycznie jakieś dziwolągi z tymi oponami 😂

https://allegro.pl/oferta/4x-riken-225-55r18-701-98v-12096774783   Tutaj sprzedaje 4 opony i określa je jako jedna para. Kupujący widzi cenę 12,99 zł za całość i jak nie ma smarta to jest zawiedziony jak autorka wątku. A jakim cudem 4 opony tworzą parę to już chyba nie wie nikt 🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@MARGITA3, proszę Cię o cierpliwość - weryfikuję tę sytuację. 🙂  

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@MARGITA3dla tamtej oferty w zakładce Dostawa można było znaleźć taką informację: 

Obraz_2022-04-26_15-30-22.png

Ponieważ całość ważyła więcej niż 7 kg, zostały naliczone dodatkowe koszty. Warto wyświetlać szczegóły dostawy dla wielu sztuk, żeby sprawdzić, ile zmieści się do pojedynczej paczki w ramach Smart!.

Ponadto w dniu zakupu nie miałaś jeszcze Smart!, dlatego też dostawa nie była darmowa. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

MARGITA3
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Nie miałam smarta i nie liczyłam na darmową wysyłkę. Tak jak pisałam w poście - chciałam zapłacić 12,99 - gdyż wg. opisu aukcji tyle kosztował kurier. Skoro sprzedający wystawia 4 opony na jednej aukcji to rozumiem, że jest to dla niego 1sztuka. 

Widzę, że na innych aukcjach tej firmy koszty dostawy zostały zmienione - tzn. skreślono wprowadzające w błąd kwoty.

Sprzedający w ostatniej wiadomości przyznał mi rację, twierdzi że jest to kwestia błędnego wyświetlania opcji dostawy przez allegro i proponuje korektę kosztów transportu.

Pozdrawiam, Małgorzata

oznacz moderatorów