anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Koszty wysyłki zwrotu w przypadku reklamacji

MAMY ROZWIĄZANIE!
pkwalk
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Od niedawna używam Allegro. Kupiłem mebel biurowy który przyszedł źle zapakowany, nie zabezpieczony w wielkim pudle, jeden z elementów był pęknięty a drugi miał rysę. Postanowiłem zwrócić produkt jako uszkodzony. Przy wyborze sposobu wysyłki zwrotnej miałem jedynie opcję zwrotu we własnym zakresie, skorzystałem z kuriera który miał punkt najbliżej mnie, opłata wynosiła niewiele więcej (ok 1 zł) niż opłata za wysyłkę do mnie poniesiona przez sprzedawcę. Czy dobrze rozumiem że sprzedawca powinien zwrócić koszty wysyłki do mnie i zwrotnej? W szczegółach zwrotu podana jest kwota do zwrotu o wielkości ceny samego produktu. Nie jestem do końca pewien jak to działa w Allegro? Dziękuję i pozdrawiam.

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28
pkwalk
#9 Pomysłodawca#

Super, dzięki jeszcze raz za pomoc Monika @la_nika 😊

Chyba dołączę ten zrzut bo w emailu od allegro mam razem te inne transakcje.

Swoją drogą fajnie jakby Allegro dodało taką opcję np. zapisywania szczegółów zakupu w pdf.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

posiadanie paragonu wedlug uokiku nie jest warunkiem zlozenia reklamacji 

oznacz moderatorów
pkwalk
#9 Pomysłodawca#

No więc, paczka dotarła do sprzedawcy. Sprzedawca anulował zakup i dostałem zwrot ale bez żadnych kosztów wysyłki do mnie czy ode mnie. Słaba komunikacja od sprzedawcy.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Pisalem ci ze formularz allegro jest uposledzony wiec twoja reklamacja zostala przyjeta jako zwrot przy odstapieniu od umowy w terminie do 14dni czyli jako nie reklamacja a zwrot wiec sie nie naleza koszty odeslania paczki 😕 czy napisales do sprzedawcy wiadomosc ze to ma byc reklamacja?

oznacz moderatorów
pkwalk
#9 Pomysłodawca#

Tak napisałem. Odpisali nawet że reklamacja zostanie rozpatrzona w tym tygodniu. A potem dostałem maila że sprzedawca anulował. No ale nic. Będę próbował.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

napisz  mu ze wisi ci najtansza wysylke chyba ze odsylales na zwrocie smarta

oznacz moderatorów
pkwalk
#9 Pomysłodawca#

@la_nika mam pytanie powiązane, bo widziałem że mówiłaś o tym na innym wątku ale nie będę tworzył nowego.

Aktualnie nie posiadam konta polskiego tylko angielski Revolut. Przy zaznaczaniu sposobu zwrotu płatności od sprzedawcy, zaznaczyłem kartę Rev (visa) którą płaciłem, dodatkowo podałem też numery konta Rev (SWIFT+BIC).

Na szczęście teraz sprzedawca uznał też zwrot kosztów wysyłek i poprosił o dane konta. Nie wiem czy będzie to działać jeśli podam te dane Revolut? Bo z tego co wiem to są teraz przelewy międzynarodowe, a chciałbym uniknąć dodatkowych opłat? Może można to zrobić inaczej?

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@pkwalk a to było zamówienie nr d42f9030-ea7a-11ed-98a5-e9405c0c9273? 
Bo tak z automatu jak sprzedający zleci zwrot to pójdzie na konto przypisane do karty, którą opłaciłeś zakup. Moim zdaniem lepiej, żeby zwrot poszedł na polskie konto, więc może napisz do sprzedającego, żeby zlecił zwrot przez Allegro Finanse na konto przypisane do karty, którą opłaciłeś zakupy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
pkwalk
#9 Pomysłodawca#

@la_nika tak, to to zamówienie. Sprzedający zwrócił na kartę (chyba - jeszcze nie doszło), ale bez tych dodatków. Więc poproszę tak jak mówisz. Dzięki!

oznacz moderatorów