anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Koszty zwrotu do Chin

Agnese1401
#7 Wielbiciel#

Witam

Kupiłam klocki Lego dla Syna. Okazały się być marna podróbka z Chin. Przy zakupie było napisane że wysyłka z Niemiec, zapłaciłam za nią 20 zł. Przy zwrocie okazało się że mam zwrócić klocki do Chin. Koszt to ponad  150 zł!!! To nieuczciwe. Jaka mam gwarancje, że klocki dojdą do sprzedawcy? Jaka mam gwarancję, że nawet jakby jakimś cudem doszły po miesiącu, że dprzedawca zwróci mi za klocki wraz z przesyłką?? Żadnej skoro sprzedawca już  jest zablokowany. Allegro każe mi zatem wydać kolejne pieniądze ( a już wydałam 530 zł za podrobione klocki). Poza tym, czy to nie jest bezprawne sprzedawać podróbki znanych firm!!! W ofercie nie było info, że to podróbka,. Dlaczego Allegro przyjmuje takich sprzedwacow. Co mam teraz zrobić?? Płacić kolejne 150 zł wierząc że towar dojdzie do Chin, a sprzedawca mi odda koszty towaru i przesyłki??  Proszę o poradę. Czy mam zgłosić sprawę do UOKiK? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kostas11
#21 Demiurg#

@Agnese1401 adres wysyłki nie ma nic wspólnego z adresem do zwrotów, przed zakupem warto sprawdzić wszystkie warunki itp., podpowiem Ci w tajemnicy ale nikomu nie mów 🙂  Nie zwracaj, tylko złóż reklamację w dyskusji i poproś o odebranie produktu nie zgodnego z ofertą 😄 

Powołaj się na ten paragraf 

Art. 43d. Naprawa lub wymiana towaru niezgodnego z umową
1.
Jeżeli towar jest niezgodny z umową, konsument może żądać jego naprawy lub wymiany.
5.
Konsument udostępnia przedsiębiorcy towar podlegający naprawie lub wymianie. Przedsiębiorca odbiera od konsumenta towar na swój koszt.

A tak swoją drogą cena nie dała Ci do myślenia ???

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Agnese1401 Miało być taniej z Chin powiadasz? A tutaj podróbka powiadasz? I to nauczka powiadasz? Działaj tak jak mówi @kostas11 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Agnese1401 Zacznij od reklamacji, załóż dyskusje opisz problem a sprzedający ma 24godz na odpowiedź.

https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

Te 150 zł za przesyłkę, to pewnie kurier?

A poza tym zamiast zwracaj, złóż reklamację do sprzedawcy (najlepiej przez dyskusję).

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Agnese1401 przecież kupując akceptujesz ofertę w takim stanie w jakim jest więc adres zwrotu był na Chiny i tam pisało w zakładce zwrot że to Chiny. Złóż reklamację

oznacz moderatorów

NajlepszyComPL
#12 Orędownik#

Tu też Allegro ma sporo do odrobienia: W nazwie jest, że to LEGO, zdjęcie katalogowe LEGO® i na koniec opisu wyjaśnienie, że przyjdzie w woreczkach, bo kartony za duże z Chin. Jak ktoś nie doczyta, to kupuje. 60% ceny, więc Klienci wybierają podróbkę, która nawet wyglądem samych klocków nie odbiega; tyle, że Chińczycy nie są w stanie podrobić samego plastiku, przez co klocki się "wypsztykują" (jak mówią experci, czyli kilkuletnie dzieci), a sprzedawcy oryginalnego LEGO® tracą, traci Allegro i budżet Państwa. No i Klienci też, jak tu widzimy, tracą.

*** SZTUCZNA inteligencja NIE DORÓWNA nigdy NATURALNEJ głupocie 😉
oznacz moderatorów