anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Koszyk - bezsensowne zachowanie

grzesiojan
#8 Zapaleniec#

Witam. Chcialem zakupić kilka przedmiotów od jednego sprzedającego. Wszystkie miały opcje "Licytuj", "Kup teraz" oraz "Dodaj do koszyka". Żaden z nich nie był aktualnie licytowany. Użyłem "Dodaj do koszyka". W trakcie uzupełniania danych do wysyłki - zakupy chciałem przesłać innej osobie - ktoś... zalicytował jeden z przedmiotów, co uniemożliwiło mi dokonanie zakupów. Czy to tak powinno być? Przecież to nonsens. Tak jakby mi ktoś w sklepie przy kasie wyjął towar z wózka i powiedział, że jest jego. Nawet nie zapłaci więcej, bo opcja "Kup teraz" jest droższa. Czy da się to komuś zgłosić celem poprawy?

Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

grzesiojan
#8 Zapaleniec#

Oczywiście prawdopodobieństwo takiego zdarzenia jakie mnie się dziś przytrafiło jest nikłe, nie oszukujmy się. Ale się przytrafiło. A gdyby tak się działo przy zakupie dużej ilości np. elementów elektronicznych? Kiedy przy kasie okazuje się, że nagle nie mogę kupić połowy włożonych do koszyka elementów? Szukam u innego sprzedającego, niby już mam i sytuacja znowu się powtarza. Ale dobrze, skoro już to było zgłaszane i nikt z tym nic nie robi, to szkoda sobie gębę nadwyrężać. Jest dobrze, tak trzymać.

oznacz moderatorów

Bugalski
#2 Obserwator#

To proste: po x dniach towar powinien automatycznie wracać do puli Sprzedającego, ewentualnie sam Sprzedający powinien mieć możliwość poproszenia o wyjęcie z koszyka. I nikt nic by nie stracił, a i niektórzy Kupujący nauczyliby się konsekwencji w działaniu.

oznacz moderatorów

irask22
#7 Wielbiciel#

To ma sens, bo niektórzy trzymają w koszyku towar bardzo długo i.....
Raz, że mogą się rozmyślić po jakimś czasie i co wtedy? Towar dalej nie sprzedany, a w tym czasie mógłby się pojawić ktoś, kto faktycznie by go kupił. Więc jeśli koszyk miałby być rezerwacją, to co najwyżej 2-3 minutową, abyś miał czas dokonać transakcji, a nie wieczystą rezerwacją.

oznacz moderatorów