anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ktoś opłacił zakupy na Allegro z mojego konta przy pomocy wyłudzonego kodu BLIK, co mogę zrobić?

manoel
#7 Wielbiciel#

wczoraj dokonano zakupu na allegro poprzez wyłudzony od mojej żony kod blik. mimo kontaktu z allegro - brak odzewu. dlaczego allegro pozwala na dokonywanie transakcji z kradzionych środków pieniężnych? czy tak ciężko namierzyć podejrzaną transakcję mając informację o przybliżonej godzinie i kwocie?

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

Knowhere
#21 Demiurg#

@manoel "Jeśli dostaję prośbę z konta Facebook od przyjaciela mieszkającego zagranicą to mam do niego zaufanie" - a nie przyszło Ci do głowy, że ktoś zajumał mu konto na fejsie i pod niego się podszył (bo tak właśnie ten typ oszustwa zazwyczaj działa)? Bezgranicznie wierzysz we wszystko co ktoś napisze Ci na fejsie?
Tyle wszędzie się trąbi o przekrętach na BLIKa, a i tak zawsze ktoś da się nabrać.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@manoel "Allegro i bank natychmiast zostali poinformowani o sytuacji i nikt nie zatrzymał transakcji" - jak chciałbyś zatrzymać przelew natychmiastowy (bo takim właśnie jest BLIK)?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:50471877
#7 Wielbiciel#

Nic nie zrobią tylko sie wypną ... do tego tak naprawdę po przedstawieniu zgłoszenia na policje pilków pdf z platnoscia itp nic Ci nie pomoga ! a dwa tak naprawdę mozna okreslić ze chornią oszustów wrecz 😉

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:50471877 Ale jak chciałbyś to rozwiązać, skoro sam dobrowolnie podałeś komuś kod BLIK? Pretensje powinieneś mieć głównie do siebie, że bez sprawdzenia uwierzyłeś na słowo że to znajomy prosił o przysługę i do tegoż znajomego, że dał sobie skroić konto na fejsie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

manoel
#7 Wielbiciel#

Nasza dzielna policja zakończyła sprawę- nie udało się ustalić sprawcy 🤦. Czy na allegro można założyć konto zupełnie anonimowo? Allegro nie wie komu pośredniczy w sprzedaży? Pomijając poniekąd słuszne zarzuty, że dużo mojej winy w sytuacji, to jednak gdy trzeba to służby potrafią zidentyfikować zamaskowanych kiboli lejących się na rynku miasta... a tu wydaje się oczywiste kto zakupił w sposób nielegalny i nie można go ustalić 🤷. Cuda

oznacz moderatorów