anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kto ma przyjąć reklamację. Sprzedawca czy muszę wysłać do serwisu producenta

smerfetka1809
#7 Wielbiciel#

Chce złożyć towar na gwarancję bo jest uszkodzony tylko sprzedawca każe mi wysłać do serwisu producenta. Gdzie mam wysłać towar i kto ma zapłacić za przesyłkę 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kostas11
#21 Demiurg#

@smerfetka1809 jak chcesz skorzystać z gwarancji to tak zobacz w karcie gwarancyjnej kto jest gwarantem i wyślij 🙂

Możesz też złożyć reklamację sprzedawcy, z tytułu niezgodności z umową i nie może Cię zbyć do producenta 🙂

Co to znaczy jest uszkodzony, co to jest ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

smerfetka1809
#7 Wielbiciel#

Kuchenka indukcyjna. Pokazuje błąd czujnika temperatury. Kuchenka pierwszy raz użyta. Sprzedawca odsyła mnie do serwisu do producenta 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@smerfetka1809 to jak cwaniakuje to rozpocznij dyskusję i napisz że składasz reklamację z tytułu niezgodności z umową, i czekasz na odbiór sprzętu 🙂

Art. 43a. 1. W razie braku zgodności towaru z umową konsumentowi
przysługują uprawnienia określone w niniejszym rozdziale.

Art. 43d. 1. Jeżeli towar jest niezgodny z umową, konsument może żądać jego
naprawy lub wymiany

5. Konsument udostępnia przedsiębiorcy towar podlegający naprawie lub
wymianie. Przedsiębiorca odbiera od konsumenta towar na swój koszt.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 oj... tam ,,cwaniakuje ,, i @smerfetka1809 zostanie bez kuchenki najmniej 3 tygodnie , zgłosi do garanta sprawę zalatwią w 2-3 dni. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@smerfetka1809 zgłaszaj do gwaranta niech przyśle fachowca i wymieni czujnik będzie szybciej niż wysyłać kuchenkę w tę i w tamte

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@smerfetka1809 Nie rozpiął się jakiś kabelek? ale złóż reklamację u sprzedającego i napisz mu że ma sobie ją odebrać (musi to zrobić) napisz ze składasz reklamację u niego a nie na gwarancji, masz 14dni na rozpatrzenie: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

masz tu pomoc Allegro.

oznacz moderatorów

NipponShorty
#13 Ambasador#

Zależy czy chcesz produkt oddać na gwarancję czy złożyć reklamacje z tytułu niezgodności towaru z opisem (tzw rękojmia). W przypadku gwarancji postępujesz zgodnie z informacjami i warunkami zamieszczonymi na karcie gwarancyjnej produktu. W przypadku reklamacji składasz ją bezpośrednio u sprzedawcy. W tym drugim przypadku Wysyłkę możesz nadać we własnym zakresie ( w przypadku przyjęcia reklamacji, sprzedawca będzie zobowiązany oddać również koszt transportu) bądź przekazać sprzedawcy adres na który ma wezwać kuriera po odbiór sprzętu/poprosić o etykietę by nadać towar.

oznacz moderatorów