anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kto pokrywa koszty przewozowe w przypadku niezgodności przedmiotu z opisem

MAMY ROZWIĄZANIE!
Hephajstos
#8 Zapaleniec#

Witam,

Otrzymałem towar całkowicie niezgodny z opisem. Odstąpiłem od zakupu, wskazując sprzedającemu powód. Moja wina żadna. Mam prawo do zwrotu kosztów przysyłki i odsyłki przedmiotu ?

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
xyz96
#21 Demiurg#

W przypadku niezgodności z opisem wszystkie koszty pokrywa sprzedawca.

oznacz moderatorów
Hephajstos
#8 Zapaleniec#

W formularzu zwrotu jest czerwona ikonka "wyślę produkty samodzielnie". Mam się na to zgodzić kliknąć na tą ikonkę ? Przed otrzymaniem najpierw zwrotu zapłaty ?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Wyślij sprzedawcy mailem reklamację z powodu niezgodności z opisem. Zażądaj naprawy, wymiany lub zwrotu wszystkich kosztów. Potem możesz dokończyć formularz zwrotu na Allegro, zaznaczając w nim powód "towar niezgodny z opisem, wadliwy" itp. W polu na informacje dodatkowe napisz, że jest to REKLAMACJA na podstawie rękojmi. Na koniec, jeśli nie masz darmowego zwrotu, możesz zaznaczyć wysyłkę na własny koszt. W tej sytuacji, jeśli reklamacja jest zasadna, sprzedawca ma obowiązek zwrócić Ci wszystkie koszty, także koszt odesłania. Gdyby nie zwrócił, założysz mu spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa w którym pomoże Ci pracownik Allegro.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Hephajstos  zwrot to nie reklamacja ( niezgodność produktu z ofertą )

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Hephajstos
#8 Zapaleniec#

I jeszcze jedno kiedy mam zgłosić i gdzie,  że oczekuję też zwrotu kosztów przewozowych ?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Już teraz, sprzedającemu, w mailowej reklamacji i dodatkowo w formularzu zwrotu, w tym samym polu, w którym napiszesz, że to reklamacja z rękojmi.

oznacz moderatorów
Hephajstos
#8 Zapaleniec#

Dzięki Serdeczne ! Kiedyś przy obronie pracy magisterskiej zagiąłem dziekana, bo nie wiedział czyim wyobrażeniem był Demiurg

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

No tu także jest filozoficzne znaczenie.

oznacz moderatorów
Hephajstos
#8 Zapaleniec#

Witam,

Chciałem jeszcze zapytać, w "formularzu zwrotu"  właściwie jest tylko jedna opcja:

"Wysyłka własna   na Twój koszt"

  1. Potwierdź wysyłkę własną

     

  2. Kliknij w przycisk "Wyślę produkty samodzielnie".

  3. Odeślij produkty na adres wskazany przez sprzedawcę

    Adres do wysyłki zobaczysz na następnej stronie.
    Otrzymasz go również na adres e-mail podany podczas zamówienia.

    w pomarańczowej ikonce zaś : "Wyślę produkty samodzielnie".
  4. '''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
  5. Był jakiś inny wybór ? Troszkę dziwne, nie widziałem wyboru, a później w mailu otrzymałem informację,
    "Cześć Leszek,

    wybrałeś sposób wysyłki produktów zwracanych do alleloombard888."

    - W tej sytuacji będę mógł wystąpić wobec sprzedającego o zwrot kosztów przewozowych w obie strony, gdy w mailu od Allegro pisze jak wyżej: "Wysyłka własna   na Twój koszt"

    Przyznam, że czułbym się jeszcze bardziej oszukany, gdy pomimo wysłania mi całkiem innego towaru przez sprzedającego, to ja miałbym ponosić koszty przewozowe.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Hephajstos Zwrot to nie reklamacja, skoro nie korzystasz ze darmowego zwrotu to wprowadzasz sprzedawcę w błąd wypełniając zwrot 😞 

Spakuj, napisz pismo reklamacyjne i wyślij to sprzedawcy, zwrot za odesłanie w przypadku uznanej reklamacji należy Ci się prawnie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Hephajstos
#8 Zapaleniec#

- Jest jakiś oficjalny formularz reklamacji ? "w przypadku uznanej reklamacji należy Ci się prawnie" - kto uznaje reklamację ? Sprzedawca sędzią we własnej sprawie ?

 

 
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Hephajstos Zgodnie z prawem (art 5612 Kc) reklamowany towar odsyła się na koszt sprzedawcy.

W praktyce wygląda to tak, że kupujący płaci za odesłanie, a sprzedawca ma obowiązek zwrócić kupującemu ten koszt. Pamiętaj, że to reklamacja z rękojmi, a nie zwrot bez podania przyczyny.

Formularzem zwrotu odsyłasz tylko towar, ale to jest REKLAMACJA. Nie słuchaj Kostasa 🙂

oznacz moderatorów
Hephajstos
#8 Zapaleniec#

Dzięki za mądre słowa:

W praktyce wygląda to tak, że kupujący płaci za odesłanie, -  dobrze, że mi powiedziałeś jak to wygląda w praktyce.

Pamiętaj, że to reklamacja z rękojmi, a nie zwrot bez podania przyczyny. - tak, to napisałem i wskazałem powód zwrotu, że otrzymałem towar zupełnie niezgodny z opisem

 A co z orzeczeniem zasadności zwrotu ? Kostas pisze, że zwrot za odesłanie nastąpi w przypadku uznanej reklamacji => ", zwrot za odesłanie w przypadku uznanej reklamacji należy Ci się prawnie" - kto uznaje reklamację ? Sprzedawca sędzią we własnej sprawie ?

 

oznacz moderatorów
Client:92120034
#3 Debiutant#

a

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Hephajstos Reklamacja uznaje lub odrzuca sprzedawca, jeżeli odrzuci możesz po uzasadnieniu podjąć dalsze kroki z sądem włącznie.

oznacz moderatorów