anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłam poza Allegro, jak mogę zwrócić produkt?

aga261276
#7 Wielbiciel#

Kupiłam płaszcz za 180 zł poprzez korespondencję na allegro. płaszcz okazał się za duży i nie taki 
Numer oferty: 9995546716 

NOA NOA GUDRUN SJODEN DNY COPENHAGEN PŁASZCZ wool

od

 [edycja] Kupiłam płaszcz od nich który był wyceniony za 199zł w korespondencji na allegro zaproponowano mi sprzedaż płaszcza za 180 zł. Zgodziłam się. Gdy płaszcz dostałam okazało się, że śmierdzi jest za duży i nie taki piękny jak na zdjęciach. Próbowałam odzyskać pieniądze za płaszcz, ale nikt nie odpisuje na moją prośbę zwrotu  moich wyrzuconych pieniędzy w błoto. Jak odzyskać pieniądze od kogoś, kto nawet telefonicznie nie zgłasza się. NIE KUPUJCIE OD [edycja] Poza tym nie udostępniają żadnych warunków zwrotu! 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

Client:44052296
#21 Demiurg#

@aga261276Proszę Cie napisz to składnie i wmiare zrozumiale

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

tak jakby wynikało że kupiłaś przez korespondencje czyli poza allegro?

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

aga261276 spradeż zakonczona - nie było ofert kupna. Wiec jak to kupilam??? NIe rozumiem

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

aga261276 czyli rozumiem poza allegro . Nigdy tak nie rób , nie skorzystasz z ochrony portalu , pozostaje Ci przepychanka ze sprzedawcą .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@aga261276 to teraz przez korespondencję rozwiąż problem 🙂 

Zakup poza allegro brak wsparcia 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@aga261276to teraz możesz już popić wodą 😐

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@aga261276 To teraz odstąp o umowy ze sprzedawcą i odeślij mu płaszcz, będzie musiał oddać Ci pieniądze;

Wejdź w Kupione, przy właściwym przedmiocie kliknij „Szczegóły”, potem na dole „Zwróć całość lub część zakupu”, następnie zaznacz przedmiot i wskaż jeden z powodów, najlepiej zaznacz „Bez podania przyczyny”, wpisz numer konta i na koniec zatwierdź zwrot. 

Możesz też wysłać sprzedającemu mailem oświadczenie o odstąpieniu od umowy, czyli krótkie pismo z datą zakupu, numerem oferty, nazwą przedmiotu, swoimi danymi osobowymi, informacją o rezygnacji z zakupu oraz numerem konta do zwrotu wpłaty.

Jeżeli to niezgodność z opisem i odeślesz w ramach reklamacji, sprzedawca będzie musiał oddać Ci też koszt odesłania. Gdyby był z tym problem, napisz tu ponownie.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

xyz96 cóz problem jest taki ża Pani nie kupiła przez allegro wiec nie skorzysta z praw i możliwości wynikających z zakupu na allegro.

Co nie zmienia faktu że nadal przysługują prawa do zwrotu w ciągu 14 dni lub reklamacji. Z tym że może być troche trudniej.

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@_Likos_ Nie w 100% wiadomo, czy nie kupiła przez Allegro.

Od dawien dawna jest jakiś problem z Allegro i wszystkie zakończone np. moje oferty po wykupieniu wyświetlają się z komunikatem 

 

"Sprzedaż zakończona

Nie było ofert kupna."

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_Likos_ prawo do zwrotu nie zniknęło o ile kupiła od firmy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@aga261276 kupiłaś pomijając pośrednictwo Allegro, przez co sprzedający nie uiścił prowizji należnej pośrednikowi, więc Allegro raczej Ci nie pomoże, dodatkowo kupiłaś od prywatnego sprzedawcy, który nie musi przyjmować zwrotów, a nawet nie ma ich ustawionych na swoim koncie. Raczej straciłaś 180zł. 🙁

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@aga261276 Sprzedający jest osobą prywatną, więc nie musi godzić się na odstąpienie od umowy bez podania przyczyny. Gdyby był to zakup dokonany za pośrednictwem Allegro, mogłabyś reklamować go z tytułu rękojmi, jeżeli był niezgodny z opisem, widzę jednak, że w opisie wymiary były dokładnie podane, a płaszcz jest opisany jako używany, musiałabyś więc udowodnić, że opis wprowadził Cię w błąd. 
Przykro mi, ale ponieważ do zakupu doszło poza Allegro, nie mogę Ci pomóc. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów