anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłam przedmiot, którego sprzedający już nie posiada.

AgMi
#8 Zapaleniec#

Przez Kup teraz kupiłam towar, po czym Sprzedający napisał mi, że już go nie ma w ofercie. Poprosiłam o zwrot środków przez allegro ( tak jak wpłacałam). Sprzedający chce mój numer konta twierdząc, że nie może inaczej zwrócić środków. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją? Czy Sprzedający ponosi jakieś konsekwencje i w ten sposób chce ominąć allegro?

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

mdrogeria
#21 Demiurg#

AgMi może , nie może trudno dociekać przyczyny . Podaj dne do przelewu skoro o to prosi .

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Może wypłacił pieniądze z AF i chce Ci zwrócić tradycyjnie. Możesz wystawić mu negatywną ocenę.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Nie, sprzedawca nic nie kombinuje. Prawdopodobnie wypłacił już środki z Allegro, dlatego może zrobić zwrot jedynie na konto bankowe.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

AgMi może być różnie. Najbardziej prawdopododne jest to że sprzedający wypłacił srodki z konta allegro i po prostu ich tam nie ma aby Ci oddac. Wówczas chce zrobić przelew ze swojego konta na Twoje. Jeśłi doszliście do porozumienia w sprawie transakcji sprzedający allegro nie bedzie sie wtrącac

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@AgMi Pewnie nie ma nic na saldzie Allegro Finanse, dlatego chce numer konta do zwrotu bezpośredniego. Podaj mu, niczym nie ryzykujesz.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@AgMi To jest ok. Na Allegro Lokalnie - nie może zwrócić inaczej ( tam nie ma zwrotów przez Allegro Finanse). Na Allegro mógł wypłacić pieniądze z AF i wtedy musi poprosić Cię o konto, bo nie może doładować Allegro Finanse. Czekaj aż pieniądze Ci wpłyną na konto. Możesz go ocenić w komentarzu. Konsekwencje? - może nie dostać zwrotu prowizji naliczonej.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@AgMi Tak na marginesie, sprzedawca nie może odstąpić od zawartej umowy, możesz się domagać wydania towaru. Jeśli nie ma, to nich kupi i Ci wyśle.

oznacz moderatorów

AgMi
#8 Zapaleniec#

o.. to ciekawe 🙂 bo zależy mi na tym towarze a nigdzie juz nie ma 😞 tylko jak to wyegzekwować. Trochę to na fair że wystawiają coś, pobierają kasę a za chwile piszą sorry..

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Możesz pisać do Allegro, a nawet możesz iść do sądu 🙂

oznacz moderatorów

AgMi
#8 Zapaleniec#

hehe Sąd miałby ubaw 🙂 to maty na stół 😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie, sad to pełna powaga. Moim daniem byś wygrała i on by musiał te maty spod ziemi wykopać 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AgMi szkoda się kopać, choć możesz spróbować, umowa zawarta ale ustawa przewiduje że jak sprzedawca nie wyda towaru do 30 dni możesz odstąpić od umowy, jak masz czas czekaj 🙂 Może lepiej zabrać kasę i kupić u innego sprzedawcy 🙂

Podstawa prawna – art. 546 i 5461 Kodeksu cywilnego

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/prawa-ogolne/wydanie-towaru/


Termin Sprzedana rzecz powinna zostać wydana niezwłocznie, nie później niż w terminie 30 dni od daty zawarcia umowy – chyba że uzgodniono inaczej.
Ważne! W razie przekroczenia powyższego terminu konsument ma prawo do wyznaczenia sprzedawcy dodatkowego czasu. Jeżeli towar nadal nie zostanie wydany, kupujący może odstąpić od umowy.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AgMi
#8 Zapaleniec#

Dziekuje! Jesteście mega pomocni 🙂 i super szybcy :)))

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

I sprawa załatwiona dzięki kostas11.

Z pominięciem bzdurnych uwag xyz96 odnośnie sądów i zmuszania sprzedawcy do szukania i zakupu towaru, żeby go ze stratą odsprzedać kupującemu. Trochę logicznego rozumowania życzę. Nawet na ALL kupujący mają więcej zdrowego rozsądku.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@maxr01 Tak tylko do sądu, oj aż dziwne że tacy się rodzą, co oni mają w "głowie". 😮

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@AgMiJak nie posiada, to nie powinien wystawiać, lepiej i łatwiej wziąć kasę, nie kopać się w sądzie. Zrobisz jak uważasz.

oznacz moderatorów

AgMi
#8 Zapaleniec#

Tak, dziękuje...wezmę kasę i szukam dalej towaru 😉

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@AgMi masz rację, jeśli towar jest nieosiągalny, sąd nie nakazałby sprzedawcy „wykopania go spod ziemi”. Sąd nie jest bezmyślny.   Następnym razem czytaj komentarze, tam kupujący opisują problemy jakie i ch spotykają u sprzedającego.

oznacz moderatorów