anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłem 8 opon ale głębokość bieżnika jest niezgodna z ofertą i chcę je zwrócić ale pytanie czy mog?

marlon301
#7 Wielbiciel#

Kupiłem 8 opon ale głębokość bieżnika jest niezgodna z ofertą i chcę je zwrócić ale pytanie czy mogę je odwieźć do sprzedawcy bo mam możliwość po drodze czy muszę wysłać pocztą lub kurierem ? Bo 8 opon to kłopot wysłać Z uwagi na gabaryt to wolę po drodze oddać tylko czy musi odebrać i jak to potwierdzić?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

komis-bell
#21 Demiurg#

@marlon301 Po pierwsze - skontaktuj się ze sprzedającym i go o tym poinformuj.
Po drugie - powinieneś złożyć reklamację na podstawie niezgodności towaru z umową i żądać zwrotu środków.
Wszystko to najlepiej mieć 'na piśmie' więc zrób to przez centrum wiadomości allegro.

Możesz te opony zawieźć osobiście ale uzgodnij to ze sprzedającym i po oddaniu tych opon poproś o podpisanie oświadczenia, że towar został przez niego odebrany - warto mieć wszystko na papierze w takiej sytuacji w razie jakichkolwiek problemów.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Najpierw uzgodnienie z se sprzedającym, widzisz problemy to otwórz dyskusję, jezeli wszystko pójdzie zgodnie  i wybierzesz zwrot własny to nie ma żadnych przeszkód odwiezienia ich.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@marlon301 skoro masz możliwość to wydrukuj sobie szczegóły zakupu z allegro i weź paragon, pojedź z oponami do sprzedawcy zgłoś reklamację. Sprzedawca decyduje o sposobie rozpatrzenia reklamacji pewnie sprawdzi tę głębokośc bieżnika i ci opony na miejscu wymieni. Jeśli chcesz odstąpić od umowy natomiast to zawieź opony z apki allegro na telefonie u sprzedawcy odstąp zaznacz opcję zwykłe odstąpienie towar nie pasuje mi i tyle, wysyłka zwrotu we własnym zakresie. Odbierz kasę do ręki i też załatwisz od razu sprawę. Tylko pamiętaj formularz zwrotu jest połączony z reklamacją i liczy się co zaznaczysz i taki skutek prawny będzie jaki wybierzesz dlatego niezgodność towaru z ofertą to reklamacja, a odstąpienie masz bez podania przyczyny. Zależy czy chcesz nowe opony czy kasę.

oznacz moderatorów