anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłem hulajnogę, sprzedawca anulował zamówienie

MAMY ROZWIĄZANIE!
funia111
#7 Wielbiciel#

Kupiłem 3 hulajnogi Xiaomi w cenie 1,99zł dostępnych było 100. Dziś zobaczyłem, że sprzedawca anulował moje zamówieni i wpisał brak towaru. Wszedłem na jego konto i ma dostępne te hulajnogi 97szt tylko, że w cenie 2700. Czy jest możliwość aby zrealizował moje zamówienie. Wiem, że cena jest bardzo niska ale jest to doświadczony sprzedawca, który sprzedaje dużo rzeczy a nie osoba indywidualna (laik).

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
kostas11
#21 Demiurg#

@funia111 wykorzystanie błędy, kodeks cywilny, nic nie zrobisz rażąco niska cena a Ty myślisz że wyrwiesz za 6 zł towar wart kilka tysięcy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@funia111 Chcesz wykorzystać pomyłkę sprzedającego Skoro tak niska cena i zaraz kupiłeś 3 szt nie zastanowiłeś się że coś nie tak ??? Trzeba było zadzwonić do sprzedającego ,pogadać to może za uczciwość by ci sprzedał taniej !!! Chyba nie otrzymasz towaru !

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@funia111 W zasadzie zależy co zrobił sprzedawca. Z tego co czytam, napisał tylko, że brak towaru i sprzedaje dalej, ale drożej. Gdyby skorzystał z Art. 84. § 1 kodeksu cywilnego to co innego. Choć znając życie, siłą go nie zmusisz i ew. zostałby sąd. Zrób screeny z tamtej aukcji i obecnej. Zadzwoń ew. do rzecznika praw konsumenta. Choć tak po ludzku, wiadomo, że sprzedawca się pomylił i wykorzystanie takiej sytuacji jest po prostu nieetyczne. Aż dziw, że w tej sytuacji kupiłaś tylko 3 sztuki 😉

oznacz moderatorów
funia111
#7 Wielbiciel#

Zdaję sobie sprawę że popełnił błąd lecz nie jest to początkujący sprzedawca tylko osoba, która dużo sprzedaje. Nie chciałem go wyczyścić z towaru tylko po ludzku kupiłem 3 😉😎😎

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@funia111 Ludzku ???? Ha ha ha

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Też się tak przejechałem, na szybkiego zmieniałem ceny przez edycję grupową i zamiast "odejmij 2zł" wpisałem przez nieuwagę CENA 2zł i oczywiście natychmiast ktoś postanowił sobie wykorzystać sytuację i kupić po 2zł wieżę o wartości 700zł 🙂

Rozsądku trochę

oznacz moderatorów
KostekMax
#10 Popularyzator#

Bo tu tak jest. Jak coś kupisz trochę taniej a sprzedawcy nie odpowiada cena to się powoła na błąd ludzki etc.
No ale jak ty jako kupujący kupisz coś przez pomyłkę albo za szybko bez namysłu i chcesz się potem wycofać to się zaczyna straszenie że zawarłeś umowę zgodnie z prawem i masz zapłacić etc bzdety xD

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@KostekMax Każdy się myli i tylko wam w głowie jak jeden orżnąć drugiego

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@KostekMax trochę taniej 1,99 zł a 2700 zł to chyba widać że rażący błąd a kupując masz ustawowo czas 14 dni na odstąpienie bez podania przyczyny 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów