anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zastraszanie przez sprzedającego po wystawieniu rzetelnej opinii

MAMY ROZWIĄZANIE!
Airboozik
#8 Zapaleniec#

Witajcie,

 

Kupiłem klosz do lampy samochodowej opel insignia na aukcji, a dostałem całą lampę do demontażu, co przysporzyło mi dodatkowych kosztów związanych z czasem i możliwością uszkodzenia klosza. 

 

Wystawiłem obniżone noty za taką postawę sprzedającego ale nie były to tylko jedne gwiazdki, jednak rzetelnie między 3, a 4 gwiazdki oraz ze nie polecam.

 

Sprzedający w rewanżu napisał mi maila i straszy mnie sądem. W kolejnym punkcie cały mail:

od t5*****

"Jezeli dostał Pan Towar niezgodny z opisem powienien Pan nas o tym poinformowac. Sprawe negatywnego komentarza bedziemy kierować na droge sądowa. Prosze czekać na kontakt z kancelarii adwokackiej. Miłego dnia. Pozdrawiam"

 

Czuje się zastraszony i nie śpię w nocy.

Co mogę w tej sprawie zrobić? Sprzedawca nie rozmawiał ze mną na temat polubownego załatwienia sprawy, a jedynie straszył.

Starałem się jak najbardziej z prawdą poświadczyć jak przebiegła transakcja i wystawić komentarz.

 

Co powinienem zrobić w tej sytuacji? 

oznacz moderatorów
40 ODPOWIEDZI 40
mdrogeria
#21 Demiurg#

Nie przejmuj się takie klocki stosują niektórzy sprzedawcy . Sprzedający powinien wiedzieć co wysyła , at zgodnie z tym co otrzymaleś wystawiłeś swoją opinię . Najlepiej zgloś sprawę do allegro przez formularz lub dyskusję , bardzo szybko postawią go do pionu 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Nic nie rób nie nie daj się zastraszyć kombinatorowi. Teraz wielu tak próbuje zastraszać, ale zazwyczaj na straszeniu się kończy. Masz prawo do subiektywnej oceny transakcji, a komentarze negatywne są po to, aby ostrzegać innych przed problemami transakcyjnymi. Jeśli nie napisałeś w komentarzu oczywistej nieprawdy i opisałeś wszystko zgodnie z rzeczywistym przebiegiem transakcji, absolutnie nie masz się czego obawiać. Nie usuwaj komentarza.

oznacz moderatorów
Airboozik
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za ciepłe słowa. Źle się z tym czuję ale jestem zawzięty. Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie. Ja też mogę wytoczyć mu sprawę za nękanie i jeśli tylko dostanę cokolwiek z kancelarii, to mój prawnik się z nim skontaktuje. ludzkie szmaty

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Airboozik widzę że warci siebie jesteście, jak będzie chciał Cię pozwać to nie jest nękanie 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Airboozik
#8 Zapaleniec#

Nie złożyłem reklamacji bo musiałem to przełożyć bo by mi zabrali  dowód. Klosz przekładała mi firma zewnętrzna i nie było czasu na zabawy z odsyłaniem bo auto jest w ciągłej eksploatacji. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Airboozik Reklamacje nie są obowiązkowe, a komentarz zawsze masz prawo wystawić 🙂

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Airboozik Niczego nie dostaniesz z żadnej kancelarii 🙂 Nie przejmuj się tego rodzaju tanimi chwytami.

oznacz moderatorów
hurt-met
#11 Animator#

@Airboozik  jeżeli masz własnego prawnika  jak wyżej piszesz "mój prawnik się z nim skontaktuje"  czego się obawiasz , nie śpisz po nocach i piszesz tu o pomoc ? 

zgłoś się z zapytaniem do swojego prawnika , tylko wydaje mi się że prawnik jak i treść komentarza jest wysoko skoloryzowana 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Airboozik 

Co mogę w tej sprawie zrobić? Sprzedawca nie rozmawiał ze mną na temat polubownego załatwienia sprawy, a jedynie straszył.

A złożyłeś reklamację czy od razu komentarz ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

otwórz dyskusję przez allegro 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

jakie ma to znaczenie . sprzedający wysłal produkt niezgodny z opisem przez co klient musiał poświęcić swój czas na doprowadzenie go do stanu zgodnego z ofertą .Powinien odesłać towar sprzedającemu i zarządać doprowadzenia do stanu z oferty . Jest to klosz lampy czyli ma pojazd unieruchomiony i z pewnością zależalo mu na czasie . Zlewcze traktowanie klienta powinno zakończyć się oceną j/w 

Kupując oponę trudno się nie wk.... jak się ją otrzyma  na bezużytecznej feldze 

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@AirboozikSprzedający mnie zastrasza.

Od straszenia to są duchy, ale popatrz też w lustro.Dostałeś towar-niezgodny z zamówieniem/świadomie, nieświadomie- pomińmy to/Czy wiesz że z 90% sprzedawcami zawsze można się dogadać- piszesz że miałeś dodatkowe koszty,że coś tam.A może te dodatkowe koszty pokrył by sprzedający?Nawet nie raczyłeś z nim wcześniej porozmawiać, tylko sadzisz negatyw i jesteś teraz szczęśliwy i nawet dodatkowe koszty już tak nie bolą.Rozumiem wściekłość sprzedającego,chociaż tego nie popieram.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

klient kupił u profesionalisty licząc na jego fachowość , niestety się zawiódł ..... resztę sobie sam dopowiedz

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@mdrogeria a ja bardzo chętnie bym zobaczył ten komentarz i aukcję. Bo coś mi się wydaje, że sprzedający jednak mógł mieć prawo aby się wk..ć. Tym bardziej po tym co przeczytałem powyżej od "poszkodowanego"....

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

klient ma zapłacić i w tym momencie kończy się jego rola , a zaczyna sprzedającego . To w interesie sprzedawcy jest ewentualne dogadanie się z klientem jeśli popelnił błąd . Nie klient ma się kłaniać i prosić o właściwy towar to rola sprzedawcy zapewnić najwyższą jakość usługi . Nie dość ,że nawaliłto jescze ma czelność straszyć ...........masakra

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@mdrogeria 

Czy ja rozmawiam z koniem?-ściągnij klapki i czytaj uważnie o co mi chodzi.

Pomyłka- p o m y ł k a, mogła się zdarzyć czy nie?Sprzedający mógł się pomylić i po wysłaniu był pewien że zrobił wszystko jak należy. To po jaką cholerę będzie pisał do kupującego.Nie wybielam sprzedającego,tylko podaję przykład POMYŁKI.

Nie odpowiedziałeś mi na kluczowe pytanie-Czy Ty jesteś nieomylny?

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@mdrogeria 

Czy ty nigdy- prze nigdy nie popełniłeś błędu. I zawsze jesteś nieomylny-Taki PROFESJONALISTA-Fachowiec?

Żuć tym kamieniem

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@pulkownik66 znalazłem sobie tą aukcję z ciekawości i komentarz. Faktycznie, sprzedawca przegiął. Not nie miał strasznie zaniżonych

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

komentarz można anulować , ale sprzedawcy widać na tym nie bardzo zależalo zwyciężyła pycha , a to nie dobra droga do sukcesu

oznacz moderatorów