anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłem przedmioty na raty, ale Sprzedający nie otrzymali zapłaty, co robić?

MAMY ROZWIĄZANIE!
pierrer76
#8 Zapaleniec#

Skorzystałem z opcji KUP NA RATY ZERO w zakupie dwóch przedmiotów - od dwóch sprzedawców, jednak mimo obciążenia mego konta bankowego odpowiednią kwotą żaden ze sprzedających nie otrzymał zapłaty.

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19
xyz96
#21 Demiurg#

@pierrer76 Jeżeli kupowałeś na raty, to płaci bank, nie Ty. Jeżeli jednak masz pobrane pieniądze z konta, to nie był to zakup na raty. Coś mieszasz. Sprawdź w zakładce Kupione, czy masz te przedmioty i jaki jest status płatności. Jeśli anulowana, pieniądze wrócą do Ciebie automatycznie po około 3 dniach. W zakładce Moje zakupy ponów płatność.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@pierrer76 Wygląda jakbyś nie kupił.

oznacz moderatorów
pierrer76
#8 Zapaleniec#

No,ale tej kasy na koncie nie ma

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@pierrer76 na koncie, z którego piszesz nie widzę żadnego zakupu na raty. Tak jak piszą inni gdyby to była płatność ratalna Twoje konto nie powinno został obciążone. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
pierrer76
#8 Zapaleniec#

Ale niestety jest!

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

To jak? jest czy nie ma?

oznacz moderatorów
pierrer76
#8 Zapaleniec#
Data transakcji
2021-04-25
Kwota
139,24PLN
Autoryzacja
6248533
Miasto
[edycja] / chargecheck.biz
 to dane z mego konta
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@pierrer76 Kupiłeś na Allegro?? Masz przedmioty w zakładce Moje zakupy???

oznacz moderatorów
pierrer76
#8 Zapaleniec#

Tak ,zakup za allegro RATY ZA ZERO i nie mam tych przedmiotów w zakładce Kupione...jak widać nie są bezpieczne

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Czyli nie kupiłeś.😁

oznacz moderatorów
pierrer76
#8 Zapaleniec#

śmiesznyś, to fakt

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@pierrer76 Jeśli nie masz ich w zakładce kupione, to pieniądze z konta nie mogły być pobrane. Jeśli masz pobrane, to nie za te zakupy. Poza tym jeśli pieniądze pobrane, to nie był zakup na raty. Coś pomieszałeś.

Akceptowałeś umowę ratalną? Robiłeś przelew 1 zł w celu potwierdzenia danych?

Zobacz jeszcze tu; https://allegrolokalnie.pl/konto/oferty/kupione

Może miałeś je w Kupionych, ale ukryłeś? Poproś jutro na czacie Allegro o przywrócenie; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=e9a08961-adcb-41a5-8cd9-142dd478e1fc

oznacz moderatorów
pierrer76
#8 Zapaleniec#

już na tam byłem,pisałem, a moderatorka napisała =,że dwóch przedmiotów nie można brac na raty jednocześnie...ino dlaczego w podsumowaniu wniosku podali cenę za te w/w dwa???????????????

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@pierrer76 Piszesz niezrozumiale, nie wiadomo, o co chodzi. Nie otrzymałeś rat, nie masz przedmiotu w kupionych, to jak płaciłeś? Na stronie Allegro? Niemożliwe, bo nie masz zakupionych przedmiotów. Te pieniądze pobrane z konta to nie za te zakupy.

oznacz moderatorów
pierrer76
#8 Zapaleniec#

taaaaaaaaaa, kupowałem na allegro  w opcji Raty za Zero (podawałem swe dane osobowe, w tym info o dochodzie i nip pracodawcy), a płaciłem kartą, którą mam tu zarejestrowaną...proste!

Ale na pomoc od Was  już nie liczę.

Nie dziękuję i pozdrawiam.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@pierrer76 Doprawdy? Nawet moderator pyta i wszyscy Ciebie nie rozumieją. Znasz zasady zakupu na raty, przeczytałeś? Złożenie wniosku i akceptacja nie czyni zakupu towaru, jeżeli zapłaciłeś i sprzedający już przykładowo go nie ma to nie kupisz. Masz towar w zakładce" Moje zakupy", skoro zapłaciłeś!!!!

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@pierrer76 Bzdury wypisujesz. Jeśli kupowałeś na raty, to nie płacisz żadną kartą - proste. Przy ratach płaci BANK. Rozumiesz?? Postaraj się zrozumieć - jeśli kupujesz na raty, nie płacisz za towar Ty, tylko płaci bank. Ty spłacasz potem tylko miesięczne raty. Jeśli nie masz towaru w zakładce Moje zakupy, niczego nie kupiłeś - rozumiesz? Jeśli sprzedawcy nie otrzymali wpłaty, bank nie przyznał Ci rat, ani Ty za towar nie zapłaciłeś. Kwota pobrana z banku nie dotyczy tego zakupu.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@pierrer76 sprawdziłam to dokładnie. Na koncie, z którego piszesz w tym dniu nie ma żadnej transakcji, nie ma też żadnej transakcji ratalnej, sprawdziłam też Twoje dwa inne konta, również bez rezultatu. Dane, które podałeś z konta bankowego nie pochodzą od Allegro. Na stronie, którą tutaj przesłałeś (chargecheck.biz) możesz sprawdzić szczegóły subskrypcji, której dotyczy ta opłata.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
pierrer76
#8 Zapaleniec#

taaaa, ale ja nie rejestrowałem u Was  konta bankowego, ale kartę GBS  5575, z której regularnie  korzystam też przy innych zakupach... i dokładnie tak tez było  feralnego 25-ego bm, gdym zwyczajnie korzystał z pechowej opcji Raty Za Zero

oznacz moderatorów