anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłem towar ale go nie dostałem - blik

urbinio
#8 Zapaleniec#

Witam 

moj przypadek wyglada tak. Kupiłem towar na Allegro, info o płatności miało przyjąć w drugim meilu z racji ze ten MEiL nie przyszedł umówiłem się ze sprzedającym ze dam mu kod blikiem a resztę doplace jak dostanę towar. Zaznaczam ze normalnie kliknąłem KUP TERAZ. Od tamtej pory brak kontaktu telefonicznego jak i na Allegro. 

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@urbinio Zgodnie z wiadomością mailową, którą od nas dostałeś, poprosiliśmy Sprzedającego o kontakt z Tobą w tej sprawie. Jeśli Sprzedający nie odpowie w określonym w tej informacji terminie, napisz proszę do nas ponownie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

urbinio
#8 Zapaleniec#

Wiem, wiem pisze bo jestem lekko zdenerwowany bo telefon sprzedającego jest wyłączony od wczoraj, widzę ze profil na fb na którym pisaliśmy już jest usunięty i jestem na 99 procent pewny ze zostałem oszukany. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@urbinio W takim przypadku nasi pracownicy wskażą Ci kolejne kroki, więc postępuj proszę według instrukcji, które otrzymasz w korespondencji mailowej. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

urbinio
#8 Zapaleniec#

Witam, odpisałem na meila sprzedający tak jak się spodziewałem nie odezwał się.  Jakie są dalsze kroki ??

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@urbinio To zapewne tylko zgłoszenie na Policję zostało.

oznacz moderatorów

urbinio
#8 Zapaleniec#

A wniosek do POK dopiero po 14 dniach ? Ale co wymagają ? Dostał ktoś kiedyś zwrot od nich ??

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@urbinio Tak po 14 dniach, opisujesz tam, czego dotyczy i że nie otrzymałeś towaru. Tak zwracają.

oznacz moderatorów

urbinio
#8 Zapaleniec#

Co trzeba przygotować ? Wniosek z Policji potwierdzenia wysłania bliska jakieś screeny z rozmowy ?? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@urbinio Ja tylko opisałem cale zajście, dyskusja się odbyła przez Allegro.

oznacz moderatorów

urbinio
#8 Zapaleniec#

Na dużo kasy Cię oszukali ??

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Kilka stów.

oznacz moderatorów

urbinio
#8 Zapaleniec#

Mnie na thermomix 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@urbinio Po upływie 14 dni od zakupu możesz złożyć wniosek do POK:https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index

oznacz moderatorów

werkaa23
#7 Wielbiciel#

A ja właśnie nie moge tego wniosku zlozyc? Towaru nie dostalam tylko co chwile w dyskusji proszony jest sprzedawca zeby sie wypowiedział, niestety ma to w tylku, nie reaguje, telefon wylaczony, kasa nie zwrocona. Co mam zrobic zeby odzyskac pieniadze? Placilam blikiem i nie jest to mala kwota.  

oznacz moderatorów

urbinio
#8 Zapaleniec#

Ja zapłaciłem blikiem poza Allegro, okazało się ze ktoś wyjął od razu pieniądze z konta. Wyjęcie pieniędzy w Katowicach a przesyłka miała przyjść z Gdańska. 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@urbinio
@werkaa23

Tyle o tym się trąbi, żeby nie dawać nikomu kodów BLIK, a zawsze znajdą się tacy, którzy i tak to zrobią.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

urbinio
#8 Zapaleniec#

No właśnie ja dopiero o tym przeczytałem jak się przekonałem na własnej skórze. Człowiek uczy się na błędach, szkoda tylko ze na takich drogich ;/

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@urbinio Proponuję zacząć czytać portale pokroju z3s, niebezpiecznika czy sekuraka, gdzie co chwilę są opisywane m.in. nowe (lub stare powracające w udoskonalonych formach) mechanizmy przekrętów.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

werkaa23
#7 Wielbiciel#

@Knowhere  ale ja nie dalam blika nikomu. Kupilam normalnie towar, zaplacilam blikiem tak jak zawsze place za zakupy na allegro. Do 28 sonda miala byc u mnie, koleś mial pozytywne opinie... I kiedy poprosilam z pomoca allegro o zwrot pieniedzy bo towar nie doszedl, zaczely sie schody. Gosciu nie reaguje na wezwania allegro, na moje meile... 

oznacz moderatorów