anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupilem telefon jako nowy a byl uzywany

polakkarol
#1 Nowicjusz#

W zeszłym roku kupiłem na allegro telefon. Po niecałym roku chciałem oddać go na gwarancję. Na infolinii samsung uzyskałem informację, że telefon jest już po gwarancji i że gwarancja aktywuje się w momencie pierwszego uruchomienia tel. Nastąpiło to w 2000r....
W printscrenach kt porobiłem tej aukcji jest napisane, że towar nowy, zalegający na stanach magazynowych.
I informacja, że telefon posiada 1roczna gwarancję, a kończy się ona za miesiac..
Czuję się oszukany..
Co mogę poradzić w tej sprawie?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

az1rael
#21 Demiurg#

@polakkarol od kogo zakup? firma, osoba prywatna? 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@polakkarol Jeśli produkt jest niezgodny z ofertą, to możesz reklamować telefon. Skontaktuj się ze sprzedającym i złóż reklamację. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@polakkarol Ale złóż reklamacje u sprzedającego masz na to 2lat i ma on obowiązek rozpatrzenia twojej reklamacji, otwórz dyskusję ze sprzedającym, opisz problem a tam sprzedający ma 24godz. na odpowiedź i masz pomoc Allegro, zakup na zwykłym Allegro:https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa zakup na Allegro Lokalne: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Jak kupił od osoby prywatnej i w ofercie był zapis o wyłączeniu rękojmi to wcale nie ma obowiązku rozpatrywać reklamacji. @polakkarol podaj podstawowe informacje od kogo zakup? Czy w ofercie była informacja o wyłączeniu rękojmi? Piszesz że jest 1 rok gwarancji, jakiej? Producenta czy sprzedawcy? Masz dowód zakupu na użytek gwarancji producenta? Paragon? Czy to paragon wystawiony przez firmę sprzedawce czy przez firmę od ktorej sprzedawca osoba prywatna zakupil i tobie potem odsprzedał? Jak podasz te informacje to można się będziedokladanie wypowiedzieć jakie masz uprawnienia reklamacyjne i w jakim okresie.

oznacz moderatorów