anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupno i zwrot od bo osoby prywatnej

all_style77
#7 Wielbiciel#

Witam, chciałbym kupić słuchawki Apple AirPods ale jest tu bardzo dużo ofert od osób prywatnych którzy sprzedają takie słuchawki bez prawa zwrotu. Istnieje duże ryzyko(raczej na pewno), że sprzedają oni tanie chińskie podróbki w „okazyjnej” cenie kilkuset złotych (rozbieżność 250-750zł) gdzie nowe kosztują ponad 1tys zł i każdy z nich twierdzi, że sprzedaje oryginalny produkt Apple, co niektórym chciałbym wierzyć ale nie stwierdzę tego dopóki nie będę miał ich na uszach. Większość sprzedających robi to na Allegro Lokalnie, kiedy proszę o wystawienie na Allegro zaczynają różne wymówki więc jest coś na rzeczy. Nie pytam już o te słuchawki za 250zł bo z góry wiadomo, że to podróbki ale w okolicy 650-750zł bo może akurat ktoś ma oryginał i chce szybko sprzedać. Moje pytanie; czy kupując np.na Allegro Lokalnie od osoby prywatnej która zaznaczyła „Brak zwrotu” a po zakupie okaże się, że jest to podróbka czyli towar niezgodny z opisem jak deklarował sprzedający, to czy wtedy przysługuje mi prawo zwrotu i odzyskanie pieniędzy?
Pozdrawiam

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

Nie przysługuje prawo zwrotu czy to zakup na zwykłym Allegro czy na Allegro Lokalne ponieważ przy zakupie od prywatnego sprzedającego takowy nie przysługuje wg prawa, tylko za jego zgodą. Przysługuje Co prawo do reklamcji z niezgodności z opisem i dobrze żeby nie była wyłączona rękojmia reklamacja u sprzedającego, tak jak na zwykłym Allegro i tak na AL masz ochronę Allegro.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@all_style77  prawo do odstąpienia od umowy - nie przysługuje. Prawo do reklamacji - tak. Musisz tylko brac pod uwage że sprzedający może twoją ewentualną reklamcje odrzucić. Wówczas jeśli bedziesz chciał dalej w to brnąć czeka Cie seria dośc kosztownych działań - ekspertyza ewentualnie sprawa cywilna w sadzie. Nie wiem czy oszczednośc kilkuset zł jest ego warta. Byc może lepiej albo dołożyć te kilka stów i kupić u wiarygodnego dealera marki albo zdecydowac sie na tansze słuchawki.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

W Polsce od 1994 kupującemu nie przysługuje prawo do zwrotu zakupionego pełnowartościowego towaru, o ile nie uzgodnił tego ze sprzedającym. Prawo do zwrotu towaru zakupionego na odległość od przedsiębiorcy, jest wyjątkiem od ogólnej zasady braku zwrotów.

A i jak sprzedający sprzedaje w ramach działalności nierejestrowanej, to masz wtedy prawo do zwrotu w ciągu 14 dni, nawet jak jest informacja o braku zwrotów. Allegro nie pozwala takim sprzedawcom mieć konta firma i tym samym nie mogą oni zmienić tej informacji.

oznacz moderatorów