anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupno telefonu z chin a cło i vat

Client:94674101
#7 Wielbiciel#

Cześć, zastanawiałem się jak to dokładnie jest, na przykładzie takiej oferty https://allegro.pl/oferta/smartfon-realme-gt5-24-gb-1tb-srebro-240w-14471611368  opinie kupujący ma dobre nikt nic nie pisał o cle i vacie. Ktoś może korzystał już z podobnych ofert albo coś słyszał? Na pewno słabo z gwarancją czy zwrotem, ale to już inny temat. 🙃

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mikeza
#20 Guru#

@Client:94674101 tu masz info od allegro, w każdej takiej ofercie:

Opłaty importowe

Zakup przedmiotów wysyłanych z zagranicy może wiązać się z koniecznością zapłaty podatku VAT oraz cła. Zapoznaj się z warunkami dostawy oraz obowiązującymi regulacjami w tym zakresie.

od Chińczyka elektronika, to na bank dowalą podatki i cła, no chyba, że ktoś ma szczęście i jakoś przeoczą.

inna sprawa - reklamacja, czy jakaś usterka. Czytałem ostatnio, że gość kupił takiego cudaka z Chin, a jak mu coś tam padło, to okazało się ,że coś w nim było w wersji, która nie występowała na Europę i telefon praktycznie tylko na części. Ja bym nie ryzykował.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Client:94674101
#7 Wielbiciel#

Masz rację w sumie w każdej kwestii widziałem tą wzmiankę allegro, no ale właśnie jak mam sobie tłumaczyć te wszystkie pozytywne opinie przecież ktoś by wspomniał o dodatkowych opłatach. Póki co mi się nie śpieszy, może ktoś kto miał styczność z czymś takim da coś od siebie. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zakup z Chin zawsze wiąże się z ryzykiem, jak mala kwota to nie ma cła i nawet tak nie boli, tu często nie przyjeżdża to co jest na zdjęciu i zaczynają się problemy. Cło liczyli od zakupu powyżej 50 Euro + coś tam jeszcze.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

O ile sprzedawca nie rozlicza opłat importowych w metodzie IOSS, to do zapłaty będzie cło i VAT. Cło na smartfony wynosi 0%, a VAT 23%, co daje na 664 zł do zapłaty tytułem VAT-u. 

ps. Nie ważne skąd jest sprzedawca, a skąd wysyła. Przesyłki Pocztex (te z nr zaczynającym się od PX) czy przesyłki Inpost, to są przesyłki krajowe i nie podlegają dodatkowym opłatom. 

oznacz moderatorów