anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący wysłał towar mimo anulowania, i teraz domaga się zwrotu

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:61830034
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, sprzedający wysłał towar mimo anulowania (wart 20zł), i teraz domaga się jego zwrotu. Problemem jest to że wysyłka zwrotu będzie zbliżona do ceny towaru. Wolę dać 20 zł i mieć coś niepotrzebnego na przyszłość, niż dać 20 zł i mieć nic. Sytuacja jest rozwojowa, napisałem żeby nie robił więc tej anulacji, i nie wysyłał mi pięniedzy, a on na to że anulowanie anulowania jest niemożliwe. Co mam zrobić ? Jeszcze nie odebrałem przesyłki, ale idzie do mnie też inna przesyłka, więc pewnie będę musiał ją odebrać.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
LEW433
#21 Demiurg#

Koszt odesłania jest po twojej stronie, ale zasadnicze pytanie odstąpienie było przed wysyłką czy jak wysyłka była w drodze?

oznacz moderatorów
Client:61830034
#7 Wielbiciel#

Anulowanie to nie jest zwrot. System allegro i system wysyłki sprzedającego są źle zsynchronizowane, i mimo że system automatycznie potwierdził anulowanie, to nie miał wpływu na to że paczka zostanie wysłana. Anulowanie było 30 minut po wpłacie, pod wieczór. Wysyłka jest rano.

oznacz moderatorów
brakestop
#15 Entuzjasta#

słuchaj .. zrobimy tu na forum zrzutkę na te 20 zł. Ja dam 5 i Allegro Protect nie będzie musiało się wysilać.

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów
Client:61830034
#7 Wielbiciel#

Proszę się ze mną skontaktować w sprawie szczegółów, chętnie przyjmę te 5 złotych 🙂

oznacz moderatorów
brakestop
#15 Entuzjasta#

Jak widać doszliście do porozumienia ze sprzedającym i zrzutki robić nie trzeba.

Dotrzymuję jednak słowa.

Oto 5 zł for you.

5.jpg

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów
fox_paws
#12 Orędownik#

Skoro wysłał, to raczej zamówienie nie mogło być anulowane, lecz zgłoszony zwrot - odstąpienie od umowy.

Jeśli idzie to do paczkomatu, to możesz nie odbierać, bo zwroty przesyłek paczkomatowych nie obciążają nadawcy kosztem zwrotu.

oznacz moderatorów
Client:61830034
#7 Wielbiciel#

No właśnie jego własny system nie jest zsynchronizowany z allegro 😉 i pomimo tego, że Anulowanie doszło do skutku, to wysłał produkt. Wina leży po jego stronie, i budowie jego systemu, ale już umówiłem się że ja nie odeślę produktu, a on nie odeśle mi pieniędzy.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:61830034 anulowanie  ,a zgłoszenie zwrotu to są 2 rożne pojęcia i niosą za sobą różne toki postępowania , napisz wobec tego co wykonałeś rezygnując z zakupu. 

oznacz moderatorów
Client:61830034
#7 Wielbiciel#

Napisałem wyraźnie, kliknąłem Anuluj - miałem jeszcze możliwość.

Client61830034_0-1728631770268.png

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Client:61830034 Jak anulowałeś zakup, to daruj sobie pogawędki ze sprzedającym, niczego nie musisz odbierać niczego nie musisz odsyłać- jak nie chcesz, i tak musi Ci zwrócić środki, poprosisz o pomoc Allegro i zwróci.

oznacz moderatorów
brakestop
#15 Entuzjasta#

Zdajesz sobie sprawę, do czego tu nawołujesz ? Do złodziejstwa.

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów
Client:61830034
#7 Wielbiciel#

Umówiłem się ze sprzedającym, że on nie odda mi pięniedzy, a ja nie odeślę mu produktu 😉 chodziło prawdopodobnie że nie da się zmienić w systemie allegro statusu.

oznacz moderatorów